Elon Musk czy Robert Kiyosaki - który ma rację odnośnie załamania się gospodarki? | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk czy Robert Kiyosaki – który ma rację odnośnie załamania się gospodarki?

Znany przedsiębiorca oraz współzałożyciel kilku dużych firm, w tym nowy właściciel Twittera, wywołał szereg interakcji, publikując mem na platformie X dot. końca cywilizacji.


Jeden z najnowszych postów od Elona Muska przedstawia dinozaury będące świadkiem uderzenia meteorytu w Ziemię, omawiające prawdopodobieństwo tego, jak zachowa się “gospodarka” i “akcje” zapominając o tym, że same wyginą.

Przesłanie Elona Muska

Dyrektor generalny Tesli głosi, że wówczas gdy cywilizacja zawiedzie, nic innego nie będzie się liczyło. Jego najnowszy tweet ilustruje obecną sytuację na świecie – zmiany zachodzące w amerykańskiej i światowej gospodarce, a także konflikty geopolityczne.

Mem przedstawiony przez Elona Muska został zalany innymi komentarzami. Jeden z użytkowników X posłużył się ostrzeżeniem od autora bestsellerowej książki “Bogaty ojciec, biedny ojciec” Roberta Kiyosaki’ego.

Zdaniem wspomnianego biznesmena i mówcy motywacyjnego ludzie powinni natychmiast wycofać swoje środki z banków. Przewiduje on bowiem, że obecna sytuacja może być początkiem “największego krachu w historii”.

Komentator tweeta Elona Muska dodał od siebie, iż Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) usunęła powiązanie dolara saudyjskiego z ropą naftową w zeszły wtorek (tj. 5 grudnia br.), a teraz “akcje w Azji załamują się, ponieważ dolar nie ma kotwicy monetarnej, a Chiny nikogo nie ratują”.

Zasoby inwestycyjne ważne w trudnych czasach

Robert Kiyosaki od dłuższego czasu wieszczy ogromny krach. Uważa on natomiast, że trzymanie bitcoina (BTC), złota i srebra może stanowić deskę ratunkową w trudnych czasach.

Wspomniany autor książek motywacyjnych prognozuje, iż czołowa z kryptowalut osiągnie poziom 100 tys. dol. za monetę w najbliższych latach. Co więcej, do 2025 r. zakłada on, iż BTC będzie kosztował aż 500 tys. dol. W tym czasie srebro i złoto mają również zwiększyć swoją wartość.

Motorem napędzającym wzrost wspomnianych “zasobów inwestycyjnych” jest według Roberta Kiyosaki’ego niekontrolowany dodruk pieniędzy przez banki centralne.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.