Ten altcoin uniknął korekty, a jego kurs stale rośnie | Wiadomości | CrypS.

Ten altcoin uniknął korekty, a jego kurs stale rośnie

Jacek Walewski
Avalanche [AVAX]

Token AVAX projektu Avalanche wzrósł o ponad 17%. I to w ciągu wyłącznie ostatnich 24 godzin. Mało tego, wszystko ma miejsce w czasie ogólnej korekty na rynku. Co stoi za tymi wzrostami?


AVEX drożeje

Natywny token blockchaina Avalanche, AVAX, zdrożał o ponad 17% w ciągu ostatnich 24 godzin, obecnie jego cena wynosi około 40 USD. To wszystko ma miejsce w zaskakującym otoczeniu. Doszło do 6-procentowego spadku kapitalizacji światowego rynku kryptowalut, która obecnie wynosi ok. 1,6 biliona USD.

AVAX powoli urasta więc na czarnego konia potencjalnego sezonu na altcoiny. Według analizy IntoTheBlock:

(…) liczba dużych transakcji AVAX rośnie, osiągając w zeszłym tygodniu poziom prawie 1000 transakcji o wartości przekraczającej 100 tys. dolarów. Choć nie jest to jeszcze zbliżone do poziomów z ostatniej hossy, jest to pozytywny sygnał dla byków.

Z kolei ekspert CoinShares, Max Shannon, wskazał na inny czynnik, który może prowadzić do wzrostów:

W listopadzie JPMorgan i Apollo ogłosiły wiadomość, że Avalanche zostanie wykorzystane do przetestowania tokenizacji aktywów w świecie rzeczywistym, co prawdopodobnie będzie wspierać akcję cenową.

Nie wszyscy są jednak optymistami. Dyrektor ds. rynków YouHodler, Ruslan Lienkha ostrzega, że przed nami mogą być spadki:

Zauważyliśmy, że AVAX koreluje z głównymi kryptowalutami, takimi jak bitcoin, ale reaguje z pewnym opóźnieniem, więc wierzymy, że tym razem nie jest wyjątkiem i w końcu token będzie podążał za dynamiką bitcoina.

Spadki na rynku

W tym tygodniu bitcoin i inne główne aktywa cyfrowe tracą na wartości. Samo BTC spadło poniżej poziomu 41 000 USD. Według danych giełdowych poniedziałkowe spadki spowodowały likwidację długich pozycji bitcoinowych o wartości ponad ponad 1 mld USD.

Co jednak stoi za spadkami? Po pierwsze, to naturalna korekta ostatnich wzrostów. Nic nie może drożeć w nieskończoność i inwestorzy w końcu dochodzą do wniosku, że dany walor jest chwilowo za drogi. Wtedy bitcoin czy inne kryptowaluty tanieją. Do tego Kongres USA debatuje nad ustawą, która może uderzyć w rynek blockchaina. Szanse na jej przegłosowanie są małe, ale traderzy mogli zareagować na nią w histeryczny sposób.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.