Binance listuje nowy token, a ten wystrzela o 170% w dobę i osiąga nowe ATH | Wiadomości | CrypS.

Binance listuje nowy token, a ten wystrzela o 170% w dobę i osiąga nowe ATH

SATS Binance

Czy komuś się to podoba czy nie, tokeny wybijane na blockchainie Bitcoina dzięki protokołowi Ordinals robią w tym roku furorę na rynku kryptowalut. Kolejny już memecoin z tej sieci ląduje na topowej giełdzie, a jego kurs zalicza momentalnie wystrzał. Tym razem jest to SATS.


Po niesamowitym sukcesie, jaki udało się osiągnąć tokenowi ORDI, który wywodzi się z rodziny kryptowalut wybijanych dzięki kontrowersyjnemu protokołowi Ordinals, przyszedł czas na podbój sektora cyfrowych aktywów przez SATS (a dokładnie to 1000SATS/ poniżej wyjaśniamy tę terminologią, dlaczego jest cyfra 1000 przed nazwą tokena).

Nie ma chyba większego czynnika, będącego swego rodzaju “windą” do mainstreamu na rynku kryptowalut, jak notowanie na największej na świecie giełdzie kryptowalut, czyli Binance.

SATS ląduje na Binance, ale w nieco innej wersji

W dniu 12 grudnia giełda kryptowalut ciesząca się największym dziennym wolumenem obrotów spośród konkurencji ze całego świata ogłosiła notowanie nowej kryptowaluty.

Jest nią token 100SATS i od tego dnia użytkownicy platformy Binance mogą handlować nim w parach z USDT, FDUSD oraz TRY.

https://twitter.com/binance/status/1734458541317186040

Klienci giełdy mogą już teraz rozpocząć wpłacanie depozytów 1000SATS, a wypłaty z jego tytułu wystartują już jutro, czyli 13 grudnia od godziny 12:00 (UTC). Warto zwrócić uwagę na to, że 1000SATS otrzyma także rolę tokena pożyczkowego, który będzie posiadał osobne depozyty zabezpieczające. Te mają wystartować w ciągu 48 godzin licząc od 12 grudnia 2023 r. W tym przypadku para handlowa to 1000SATS/USDT.

A teraz wyjaśnijmy, dlaczego kryptowalutę tę podpisano jako 1000SATS. Chodzi bowiem o 1000-krotność wartości pojedynczego tokena SATS. W praktyce wygląda to natomiast tak, że jeśli wpłacamy ilość 1100 SATS na wspomnianą platformę, to ta automatycznie przedstawi to jako 1,1 sztuka 1000SATS. Najprościej tłumacząc, token 1000SATS jest po prostu 1000 razy większy od wartości SATS.

Kurs SATS wystrzelił

Społeczność tego tokena od dawna domaga się wylistowania go na giełdzie Binance, co zresztą można przeczytać w komentarzach na X pod wyżej zamieszczonym wpisem. Euforia wśród inwestorów doprowadziła do silnego wybicia jego kursu.

W momencie pisania tego artykułu cena SATS wynosi 0.00000051 dolara, co oznacza spadek o 5,5% w ciągu ostatniej godziny. Skupmy się jednak na pozytywach, bowiem dziś token ten zaliczył swoje ATH, czyli rekordowy poziom cenowy wynoszący 0.00000057 dolara. Licząc natomiast od swojego wczorajszego dołka cenowego do tego poziomu, możemy mówić o wystrzale o aż 176% w dobę.

Wykres cenowy SATS. Źródło: TradingView

Jeszcze jedna ciekawa obserwacja na koniec. Jak zauważyła platforma analityczna Lookonchain, ​​20 największych adresów posiadających SATS obecnie kontroluje aż 15,9% całkowitej dostępnej podaży tego tokena. Jest to przy obecnych poziomach cenowych kwota 150,8 miliona dolarów.

SATS Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.