Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.09.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.09.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 12.09.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 12 września 2023 roku.


Spis treści:


Rynek niedługo wyjdzie z ”depresji” – twierdzi van de Poppe

Popularny kryptowalutowy analityk w swoim najnowszym wpisie na X (ex. Twitter) przedstawił zachowania inwestorów w oparciu o pewne fazy psychologiczne. Aktualnie większość osób z rynku altcoinów może odczuwać coś na zasadzie ”depresji” ze względu na sytuację, jaką widać na wykresach cenowych tych aktywów. Jednakże idąc dalej, niebawem inwestorzy mogą przejść w nowy etap nastrojów rynkowych, gdy niedługo w tym sektorze doświadczymy pewnej odwilży. Van de Poppe wskazał, co jego zdaniem może zapoczątkować nowe wzrosty.

Czytaj więcej: Altcoiny niedługo wyjdą z ”depresji” – wskazuje van de Poppe

Visa wskazuje, co przekonało ją do wyboru Solany jako partnera

Gigant płatności ogłosił w zeszłym tygodniu przełomowe dla branży blockchaina partnerstwo. Wiele osób ze społeczności kryptowalut mogło się zastanawiać, dlaczego właśnie Solana, czy nie było innych alternatyw? Teraz firma wyjaśnia, co ją skłoniło do postawienia na ten łańcuch.

Czytaj więcej: Dlaczego akurat Solana? Visa wyjaśnia powody swojego wyboru

Binance wspiera ofiary trzęsienia ziemi w Maroku

Największa na świecie giełda kryptowalut poinformowała, że przekaże łącznie 3 mln dolarów w jej kryptowalucie BNB osobom poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi, jakie miało miejsce w Maroku. Według ostatnich ustaleń, w wyniku tego zjawiska zginęło ponad 2800 osób, a liczba ofiar jest jeszcze większa.

Czytaj więcej: Trzęsienie ziemi w Maroku. Binance przekaże ogromną dotację dla ofiar

Lightning Network globalną siecią finansową? Jest na to pomysł

Były dyrektor generalny PayPal – David Marcus – przedstawił swoją koncepcję uczynienia z warstwy 2 sieci BTC – Lightning Network – uniwersalnego protokołu przesyłania pieniędzy w Internecie. Jak wyjaśnia, tym blockchainem kiedyś możliwe będzie transferowanie nawet i walut fiducjarnych.

Czytaj więcej: Bitcoin stanie się globalną siecią płatniczą. Były CEO PayPala ma na to plan

Vitalik Buterin dzieli się lekcją wyciągniętą z włamania na jego konto na X

Współzałożyciel Ethereum w trakcie minionego weekendu utracił dostęp do swojego konta na X (dawny Twitter), które zostało następnie wykorzystane przez hakera do przeprowadzenia SCAMu. Teraz programista zabrał głos w tej sprawie i wskazał przyczynę, dzięki której oszustowi udało się dobrać do jego konta. Okazuje się, że niektóre dane powinno się absolutnie odseparować od naszych kont na X.

Czytaj więcej: Vitalik Buterin wskazuje przyczynę ataku na jego konto na X i dzieli się swoimi wnioskami

Gensler dalej rości sobie prawa do kontroli kryptowalut

Dziś Gary Gensler przemawiał w Kongresie przed Senacką Komisją Bankowości w sprawie kontynowania misji, jaka ostatnio przyświeca działalności dowodzonej przez niego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Z tego, co możemy wyczytać z opublikowanego wstępnego przemówienia tego urzędnika, to ostatnie porażki jego instytucji nie ostudziły zamiarów do przejęcia pełnego nadzoru nad branżą cyfrowych aktywów. Przewodniczący SEC nadal uważa, że wszystkie kryptowaluty są papierami wartościowymi i wszyscy, którzy się z nim nie zgadzają, są w błędzie.

Kolejna firma dołącza do wyścigu o bitcoinowy ETF

Franklin Templeton złożyło dziś wniosek o utworzenie funduszu ETF opartego na cenie spot bitcoina. Tym samym kolejny gigant z rynku zarządzania aktywami dołączył do wyścigu, który rozpoczęło w czerwcu tego roku BlackRock pociągające za sobą inne korporacje.

Źródło: Coindesk

Firmy z rynku kryptowalut w USA tworzą nową grupę wspierającą regulacje

W Stanach Zjednoczonych zawiązała się nowa inicjatywa z ramienia kilku firm z sektora kryptowalut i blockchaina. Crypto Freedom Alliance of Texas zostało powołane do życia przez takie podmioty, jak a16z crypto, Coinbase, Ledger, Bain Capital Crypto, Blockchain Capital i Paradigm, Celem założonej organizacji jest promocja „rozwoju spójnych i przewidywalnych przepisów dotyczących aktywów cyfrowych w Teksasie”.

Źródło: Bussines Wire

Kursy kryptowalut 12.09.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.