Altcoiny niedługo wyjdą z ''depresji'' - wskazuje van de Poppe | Wiadomości | CrypS.

Altcoiny niedługo wyjdą z ”depresji” – wskazuje van de Poppe

Karolina Kropopek
Znany analityk

W ostatnim czasie rynek kryptowalut doświadczył trudności charakteryzujących się spadkami cen cyfrowych aktywów oraz pogłębieniem pesymizmu wśród inwestorów. Zdaniem popularnego analityka wkrótce nadejdą zmiany nastrojów.


Michael van de Poppe prognozuje odwrócenia trendu na altcoinach. Ekspert ten przedstawił sygnały wskazujące na nadchodzące wzrosty. 

Altcoiny doznają ożywienia?

Wspomniany analityk posłużył się znanym na Wall Street narzędziem o nazwie „Cheat Sheet”, który wskazuje na fazy psychologiczne panujące wśród inwestorów podczas niestabilnych cykli rynkowych. Według najnowszych danych obecne nastroje odpowiadają tzw. fazie depresji. Charakteryzuje się ona tym, że ceny kryptowalut osiągają bardzo niskie poziomy, a członkowie tej społeczności wykazują ogólne przygnębienie. Entuzjazm opada, wolumeny obrotu spadają, zaś apatia wobec wirtualnych walut staje się czymś powszechnym. 

Omawiana faza jest szczególnie trudna dla osób, które dokonując inwestycji liczyły na szybkie i wysokie zyski. Historycznie jednak po tym okresie następowała “faza niedowierzania”. Wówczas to kursy zaczynały delikatnie rosnąć, jednak uczestnicy rynku wciąż zachowywali ostrożność. Poprzedza ona powrót pozytywnego sentymentu oraz wzrostów na wykresach kryptowalut. 

Oczywiście warto mieć na uwadze to, iż przejście między fazami może być szybkie i nieoczekiwane, ponieważ rynek ten jest zmienny i nieprzewidywalny. 

Rosnące zainteresowanie kryptowalutowymi ETF-ami

Michael van de Poppe zwrócił także uwagę na na jeszcze jeden sygnał wpływający pozytywnie na przyszłość cyfrowych aktywów. Mowa o rosnącym zainteresowaniu kryptowalutowymi funduszami inwestycyjnymi. Instytucje finansowe zaczynają dostrzegać coraz większy potencjał w tym sektorze, co może przełożyć się na większy popyt na wirtualne waluty, a tym samym wzrost ich cen. 

Kryptowalutowe ETF-y to narzędzia inwestycyjne, które śledzą wyniki różnych cyfrowych aktywów oraz dają inwestorom ekspozycje na nie, bez ich bezpośredniego posiadania. Liczba składanych wniosków o tego typu funduje wskazuje na rosnące zainteresowanie instytucjonalne.  

Obecnie istnieje jednak szereg innych czynników wpływających na wartość kryptowalut. Są nimi m.in. regulacje, wydarzenia makroekonomiczne, czy też zmienny sentyment panujący wśród inwestorów. Choć perspektywy pozostają niepewne, istnieją pewne oznaki nadziei. 

Znany analitykreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.