Bitcoin stanie się globalną siecią płatniczą. Były CEO PayPala ma na to plan | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin stanie się globalną siecią płatniczą. Były CEO PayPala ma na to plan

Bitcoin [BTC]

Były prezes PayPala, David Marcus, powiedział właśnie redakcji Squawk Box, że Bitcoin może stać się globalną siecią płatniczą. Jak jednak tego dokonać? Biznesmen ma ponoć pewien pomysł.


David Marcus ma plan!

Marcus wskazał na to, że bitcoin (zarówno jako sieć i waluta) mocno się rozwinął w ciągu ostatniej dekady. Projekt zaczynał jako coś, co można określić mianem zabawki dla geeków. Dziś jest poważnym walorem i czymś, co może zrewolucjonizować płatności.

Biznesmen jest zdania, że Bitcoin ma potencjał, aby stać się globalną siecią płatniczą, podobną do PayPala. Tyle że działającą w sposób zdecentralizowany. Wskazał, że oferując szybsze i tańsze przelewy, może być dostępna i korzystna pod kątem użycia dla szerszego grona odbiorców.

Warto dodać, że Marcus nie jest tylko teoretykiem, który dużo mówi, ale nic nie robi. Obecnie pomaga w rozwijaniu Bitcoina. Ma w CV m.in. pracę jako dyrektor generalny Lightspark. Teraz obowiązał się zaś „zrobić wszystko, co w jego mocy”, aby w pełni wykorzystać potencjał sieci Lightning Network. Powód?

Ponieważ nadszedł czas, aby świat miał uniwersalny otwarty protokół płatności

– kontynuował.

Jego zdaniem zamiana tej sieci w „uniwersalny protokół przesyłania pieniędzy w Internecie”, sprawi, że ta będzie czymś takim, jak system wysyłania SMS-ów. Podkreślił jednak, że użytkownicy Lightning Network i tego typu rozwiązań będą mogli wysyłać dowolną walutę – w tym dolary, jeny i euro.

Naszym zdaniem bitcoin nie jest walutą, której ludzie będą używać do zakupów

– przyznał.

Problemy BTC

Sieć Bitcoin ma jednak obecnie pewne ograniczenia. Występują w niej np. problemy dot. skalowalności. Dopiero Lightning Network może pomóc w rozwiązaniu takich problemów, a tym samym zwiększyć możliwości Bitcoina.

Poważnym wyzwaniem są jednak także przeszkody regulacyjne. Rządy na całym świecie nadal nie do końca wiedzą, jak podejść do kryptowalut, z naciskiem na BTC. Marcus potwierdził zresztą znaczenie współpracy z organami regulacyjnymi w celu zapewnienia zgodności i legalności Bitcoina jako globalnego rozwiązania płatniczego.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.