Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.07.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.07.2023]

Kursy kryptowalut 12.07.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 12 lipca 2023 roku


Spis treści:


Binance usuwa tokeny powiązane z Ripple

Największa na świecie platforma do handlu cyfrowymi aktywami poinformowała o zmianach dot. tokenów lewarowych dot. XRP. Inwestorzy mają niewiele czasu na wycofanie ich z giełdy, bowiem w innym przypadku zostaną one automatyczne przekonwertowane na coś innego. Sęk w tym, że trochę to wygląda jakby Binance w obawie przed SEC odwróciło się od Ripple, z którym ma wspólnego przeciwnika. Sprawa wygląda dosyć dziwnie.

Czytaj więcej: Binance odwraca się od Ripple? Niepokojący ruch ze strony giełdy

Wszystkie kryptowaluty poza BTC to SCAM. Louis CK tak na serio?

Legenda amerykańskiego stand up’u od lat wspiera aktywnie pierwszą kryptowalutę. W BTC można chociażby zapłacić za wstęp na występ komika. Teraz Louis CK wbił kij w mrowisko, bowiem włączył się do pewnej dyskusji na Twitterze odnośnie cyfrowych aktywów i rzucił stwierdzeniem, które mocno podzieliło jego obserwatorów. Oczywiście momentalnie rozpoczęła się gorąca dyskusja na temat tego, czy komik ma racją, czy może przesadził. Warto się też zastanowić nad tym, czy jego wypowiedź była rzucona na poważnie, czy po prostu był to sarkazm?

Czytaj więcej: Legenda stand-up’u rozpętała burzę na Twitterze. Poszło o altcoiny

Projekt Arkham pod ostrzałem krytyki za promocję donosicielstwa

Niedawno uruchomiona platforma Arkham, która posiada nawet swój natywny token ARKM, spotkała się z dosyć chłodnym przyjęciem. Chociaż ich kryptowaluta otrzymała nawet wsparcie od Binance i pojawiła się na tej giełdzie, to fundamenty pod względem wizerunku firmy pozostawiają trochę do poprawy. Z jednej strony założenia projektu mają na celu wspieranie działań chociażby blockchainowych detektywów, to jednak społeczność zarzuca mu inne pobudki. Dyrektor generalny Arkham ustosunkował się do zalewającej ich fali krytyki, jednakże fakty są faktami.

Czytaj więcej: Czym jest Arkham? Poznajcie kontrowersyjny projekt, który wspiera m.in. Binance

W Europie powstanie 860 tys. nowych miejsc pracy dot. Metaverse’u

Komisja Europejska zapowiedziała, że do 2025 roku planuje się ściągnąć na Stary Kontynent wielu specjalistów ds. wirtualnej rzeczywistości. Instytucja poinformowała, że docelowo w Europie miałoby się znajdować światowe centrum Metaverse’u. W związku z tym zaprezentowano wstępny plan, jak zrealizować ten pomysł. Na obecny moment liderzy tego rynku pochodzą z Azji oraz Stanów Zjednoczonych, a na naszym kontynencie wirtualna rzeczywistość skupia się przede wszystkim na grach i rozrywce. Nadszedł czas, by to zmienić.

Czytaj więcej: Unia Europejska otwiera się na Metaverse i Web4. Imponujący plan na najbliższe 2 lata

Sztuczna inteligencja zabierze pracę osobom na wysokich stanowiskach

Wiele się mówi o tym, że w miarę postępu technologicznego, który napędza rozwój AI, coraz więcej osób powinno nastawiać się na to, że w przyszłych latach stracą swoje dotychczasowe posady. Okazuje się jednak, że są takie grupy zawodowe, które absolutnie nie powinny się obawiać tego, że zostaną zastąpione przez sztuczną inteligencję. Najnowszy raport od Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wskazuje jednak na to, że role, które wymagają sporych kwalifikacji zawodowych, mogą w pewnym momencie zostać przejęte przez maszyny.

Czytaj więcej: Te grupy zawodowe powinny mieć się na baczności w miarę rozwoju AI

Znany inwestor zapowiada jeszcze jeden krach na rynku kryptowalut

Nastroje na rynku cyfrowych aktywów od kilku miesięcy są naprawdę pozytywne i wszyscy wypatrują w oddali nowej hossy na Bitcoina. Jednakże Chris Burniske podzielił się swoją prognozą, że zanim byki ponownie przejmą dominację w tym sektorze, to czeka nas jeszcze jedno poważne załamanie cen kryptowalut. Warto wspomnieć, że w zeszłym roku całkiem celnie wskazał na dołek cenowy BTC. W swoim wpisie na Twitterze wskazał, co spowoduje silną korektę cenową oraz co następnie przyczyni się do nowego rajdu kryptowalut.

Źródło: The Daily HODL

Senator Lummis wskazuje miejsce w szeregu dla SEC

Duet amerykańskich senatorów – Cynthia Lummis oraz Kirsten Gillibrand – powraca ze swoim projektem dot. regulacji rynku kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Nowa ustawa zdecydowanie nie spodoba się Gary’emu Genslerowi, bowiem nie ma w niej miejsca na takie działanie, jakie dotychczas uskuteczniał SEC wobec tej branży.

Źródło: Coindesk

Google pozwane za wykorzystanie danych do uczenia AI

Gigant technologiczny niedawno wprowadził aktualizację swojego regulaminu dot. wykorzystania udostępnianych publicznie danych. Firma zamierza ich używać do szkolenia sztucznej inteligencji. Ta zmiana jednak odbiła się negatywnie w społeczeństwie, a Google otrzymał potężny pozew zbiorowy o nielegalne wykorzystanie praw autorskich. Powodowie domagają się odszkodowania, które mogłoby wynieść nawet i 5 mld dolarów.

Źródło: Reuters 

Zielone światło dla BlackRock Bitcoin ETF ściągnie biliony dolarów na rynek

Dołączenie największego na świecie zarządcy inwestycjami do wyścigu o uzyskanie zgody na utworzenie funduszu ETF opartego na cenie spot bitcoina zdecydowanie stanowiło przełomowy ruch w tej sprawie. Jak wiadomo, rynek BTC od lat czeka aż SEC udzieli komuś zgody na utworzenie tego typu instrumentu finansowego. Pewien analityk Bloomberga – Eric Balchunas – wyjaśnił ostatnio, dlaczego w przypadku uzyskania akceptacji regulatora przez BlackRock, na rynek pierwszej kryptowaluty może wpłynąć nawet 30 bilionów dolarów.

Źródło: Cointelegraph

Kursy kryptowalut 12.07.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.