Legenda stand-up'u rozpętała burzę na Twitterze. Poszło o altcoiny | Wiadomości | CrypS.

Legenda stand-up’u rozpętała burzę na Twitterze. Poszło o altcoiny

pepe, nft Altcoiny

Legenda stand-upu, Louis CK, postanowił sprowokować użytkowników Twittera do debaty o tym, czy altcoiny nie są oszustwem. Pytanie brzmi: czy pisze to na poważnie, czy się wygłupia?


Louis CK zastanawia się nad naturą kryptowalut

Z pozoru wszystko wygląda jak żart. Użytkownik Sir Doge of the Coin (po tym nicku od razu wiemy, że mamy do czynienia z nielada ekspertem) zaproponował twitterowiczom ciekawy sposób spędzania wolnego czasu lub marnowania go w pracy: kłótnię w komentarzach! Oliwy do ognia dolał komik Louis CK. Napisał, że wszystkie altcoiny to scamy. Tylko bitcoin jest w jego oczach w porządku.

 

Nie żebyśmy w redakcji mieli coś do komików i stand-uperów (choć nieco przeczuleni nie siadamy w czasie ich show w pierwszym rzędzie), ale traktowanie w 100% na serio tego, co piszą, nie jest chyba zbyt mądre. Innego zdania okazali się twitterowicze, którzy uznali, że każdy post to powód do ognistej wymiany zdań. Zaraz pojawiły się głosy (a właściwie pisane zdania), że niby komik ma rację, ale zapomniał chyba o etherze. Z drugiej strony, bitcoinowi maksymaliści nie mogli ukryć swojej miłości do stand-upera.

Louis CK nie jest zresztą postacią anonimową w świecie blockchaina. Był jednym z pierwszych komików, którzy w 2015 roku zaakceptowali bitcoina jako środek płatności. Rozpoczął współpracę z BitPay i sprzedawał nagrania swoich programów w zamian za BTC. Niestety ta opcja płatności nie jest już aktywna…

Czy altcoiny to scamy?

CK wszedł jednak na ciekawy temat. Faktycznie, na rynku kryptowalut nadal jest sporo scamów. Spora część altcoinów nie ma faktycznej wartości, a swoje sukcesy rynkowe zawdzięcza tylko rozgłosowi medialnemu. Przykładem są memecoiny, za którymi nie stoi żadna nowa technologia czy innowacja. Inwestorzy ufają im, bowiem kojarzą się im z popularnymi memami (np. żabą Pepe czy Piesełem).

Przy inwestowaniu warto dokładnie przyjrzeć się fundamentom danego projektu. Wrzucanie wszystkich “altów” do jednego worka z napisem “scam” nie jest słuszne, ale jednocześnie inwestowanie ślepo w każdą kryptowalutę też trudno uznać za rozsądne.

pepe, nftreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.