Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.06.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.06.2024]

Kursy kryptowalut 12.06.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 12 czerwca 2024 r.


Spis treści:


Inflacja w USA zaskoczyła. Dziś decyzja Fedu ws. stóp procentowych

Inflacja konsumencka (CPI) w USA za maj w ujęciu rocznym pozytywnie zaskoczyła, tak więc rynki zareagowały wzrostami. Bitcoin walczy o powrót do poziomu 70 tys. dolarów, a niektóre altcoiny notują fajne odbicia. Co do sytuacji ekonomicznej w USA, to czy najnowsze odczyty przekonają Jerome’a Powella, by ogłosić obniżkę stóp procentowych, na którą tyle osób czeka?

Czytaj więcej: Kurs bitcoina reaguje na doniesienia w sprawie inflacji w USA. Wieczorem decyzja Fedu dot. stóp proc.

Wybory do PE: oni mogą napsuć krwi branży kryptowalut w Europie

Niegdyś druga kryptowaluta na rynku, nazywana “cyfrowym srebrem”, a dziś projekt przez wielu już zapomniany. Jednakże młodszy brat bitcoina, czyli litecoin (LTC), ma się w dalszym ciągu nawet “nieźle”, a w ostatnim czasie poziom jego użytkowników znów mocno skoczył. Do teraz token jest najczęściej wybieranym cyfrowym aktywem do różnych płatności.

Czytaj więcej: Wybory do PE. Zwolennicy kryptowalut mają powody do radości?

Joe Biden ma kłopoty, a Trump dogaduje się z górnikami BTC

Biden junior został wczoraj uznany winnym trzech zarzutów dot. nielegalnego zakupu broni. W tle synowi prezydenta USA grozi wyrok za oszustwa podatkowe. Joe Biden może mieć więc utrudnioną sytuację dot. listopadowych wyborów, w których zamierza obronić tytuł głowy państwa. W międzyczasie Donald Trump nie próżnował i dalej buduje swój kryptowalutowy elektorat. Tym razem zamierza przekonać do siebie branżą miningu bitcoina.

Czytaj więcej: Syn Joe Bidena skazany! Donald Trump ma szalony pomysł dot. miningu bitcoina

Litecoin wciąż nieźle sobie radzi. Aktywność w jego sieci rośnie

Niegdyś druga kryptowaluta na rynku, nazywana “cyfrowym srebrem”, a dziś projekt przez wielu już zapomniany. Jednakże młodszy brat bitcoina, czyli litecoin (LTC), ma się w dalszym ciągu nawet “nieźle”, a w ostatnim czasie poziom jego użytkowników znów mocno skoczył. Do teraz token jest najczęściej wybieranym cyfrowym aktywem do różnych płatności.

Czytaj więcej: Sieć Litecoina (LTC) z niesamowicie wysoką aktywnością. Warto obserwować jego kurs

Bitget to jedna z bezpieczniejszych giełd na rynku?

Giełdy kryptowalut muszą mierzyć się z różnymi wyzwaniami. Na środki zdeponowane przez użytkowników na tych platformach czyha wielu hackerów, o czym wielokrotnie już Was informowaliśmy. Jak jednak działa system ochrony kryptowalut, by nie doszło do załamania się płynności? Sprawdźcie jak wygląda to w przypadku giełdy Bitget.

Czytaj więcej: Giełda Bitget wzmacnia swoje fundamenty dot. ochrony kryptowalut jej klientów

Apple najcenniejszą firmą na świecie

Gigant technologiczny odnotował dziś historyczny dzień po wzroście swoich akcji na giełdzie do kolejnego rekordowego poziomu. Firma Apple przegoniła Microsoft pod względem kapitalizacji rynkowej, a jej wartość przebiła próg 1 biliona dolarów! Jest to zasługa zaangażowania się korporacji w sektor AI.

Czytaj więcej: Apple pierwszą marką na świecie, której wartość przebiła bilion dolarów!

Kursy kryptowalut 12.06.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.