Syn Joe Bidena skazany! Donald Trump ma szalony pomysł dot. miningu bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Syn Joe Bidena skazany! Donald Trump ma szalony pomysł dot. miningu bitcoina

Biden i Trump kryptowaluty

Znów jest głośno wokół dwóch głównych kandydatów w listopadowych wyborach prezydenckich USA. W kwestii Joe Bidena możemy mówić o historycznym wyroku uznającym jego syna winnym trzech zarzutów dot. nielegalnego posiadania broni. W międzyczasie do mediów napłynęły informacje dot. kolejnej deklaracji Donalda Trumpa wobec wsparcia branży kryptowalut.


  • Syn obecnego prezydenta USA – Hunter Biden – został wczoraj uznany winnym nielegalnego posiadania broni. Cała sprawa ma związek z jego problemem dotyczącym uzależnienia od narkotyków,
  • W skutek pojawienia się tej informacji kursy memecoinów nawiązujących do Joe’go oraz Huntera Bidenów zareagowały wzrostami.
  • Natomiast Donald Trump spotkał się wczoraj z kluczowymi postaciami z sektora miningu BTC. Polityk napisał również na swojej platformie społecznościowej – Truth Social – że zamierza mocno wspierać wydobycie bitcoina przez USA.

Syn Bidena uznany winnym

Biorąc pod uwagę i tak coraz bardziej topniejące szanse na zwycięstwo 81-letnigo Joe Bidena w listopadowych wyborach prezydenckich, wczorajszy wyrok sądu może jeszcze bardziej podkopać morale tego polityka.

Jego syn – Hunter Biden – został oficjalnie uznany winnym zarzutów dot. nielegalnego zakupu i posiadania broni w kontekście nadużywania substancji psychoaktywnych.

54-letni mężczyzna od lat zmaga się z problemami związanymi z uzależnieniem od alkoholu oraz cracku, czyli jest naprawdę kiepsko.

Geneza całej sprawy wynika z faktu, że syn prezydenta zakupując broń w oficjalnym punkcie, skłamał przy wypełnianiu odpowiedniego formularza.

Amerykańskie prawo głosi, że Biuro ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych nakazuje Ci wypełnienie dokumentu potwierdzającego, że nie masz problemu z używkami, jeśli chcesz legalnie kupić broń.

Teraz za swój czyn grozi do 25 lat pozbawienia wolności oraz 750 tys. dolarów grzywny. Jak można się domyślić, jego wyrok zapewne będzie o wiele bardziej łagodny niż domaga się tego prokurator.

Po tym, jak pojawiły się informacje związane wczorajszym wyrokiem sądu, kurs token BODEN powiązanego z Joe Bidenem wzrósł do poziomu 0,19 dolara, co oznacza skok o 15% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Donald Trump chce się zakumplować z górnikami bitcoina

W międzyczasie największy przeciwnik polityczny Bidena – Donald Trump – nie próżnował i dokonywał kolejnych działań na rzecz wzmocnienia swojego elektoratu wśród społeczności kryptowalut.

Przypomnę, że branża cyfrowych aktywów w USA zaczyna mieć coraz większy wpływ na jesienne wybory, a za Trumpem opowiada się jej spora część. Ten natomiast od jakiegoś czasu składa przeróżne deklaracje co do poprawy sytuacji tego rynku w kraju.

Wczoraj Trump opublikował na swoim serwisie społecznościowym – Truth Social – nowy post, w którym przedstawił plan, by “wszystkie pozostałe bitcoiny, jakie zostały do wydobycia, miały być wykopane na terenie tego kraju”.

Ponadto polityk startujący z obozu Republikanów gościł w tym tygodniu w swojej rezydencji kilka prominentnych postaci z sektora miningu bitcoina.

Trump zaprosił do siebie m.in. dyrektora generalnego firmy Riot Platforms  – Jasona Lesa – a także dyrektora ds. polityki publicznej tego przedsiębiorstwa – Briana Morgensterna – prezesa wykonawczego kopalni CleanSpark – Matthew Schultza – i członkini zarządu firmy TeraWulf – Amandę Fabiano.

 

Fabiano przekazała następnie w swoim wpisie na X, że podczas spotkania z Trumpem omawiano szasnę na to, by wydobycie bitcoina przyczyniło się do pomocy we “wzmocnieniu sieci elektrycznej i wspieraniu tworzenia miejsc pracy” dla Amerykanów.

Jak wiadomo, Joe Biden nie jest fanem kryptowalut i zdążył już wielokrotnie narazić się podmiotem z tego sektora. Prezydent USA już dwukrotnie chciał przepchnąć kontrowersyjny, 30-procentowy podatek od energii zużywanej do kopania bitcoina.

Trump więc skrzętnie wykorzystuje fakt, że i na tym polu jego rywal narobił sobie wrogów i chce obrócić to na swoją korzyść.

Biden i Trump kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.