Sieć Litecoina (LTC) z niesamowicie wysoką aktywnością. Warto obserwować jego kurs | Wiadomości | CrypS.

Sieć Litecoina (LTC) z niesamowicie wysoką aktywnością. Warto obserwować jego kurs

Litecoin

Jak wynika z analizy Sentiment, mocno rośnie aktywność w sieci Litecoin. Skoczyła m.in. liczba aktywnych adresów.


  • Aktywność w sieci Litecoin silnie rośnie w ostatnim czasie,
  • W tym tygodniu aktywnych adresów w tym blockchainie było ponad 700 tys., zaś w maju ok. 345 tysięcy,
  • Analitycy zwracają jednak uwagę na to, że kurs LTC może mieć problemy z przebiciem strefy 81-83 USD.

W sieci Litecoin jest życie

W sieci Litecoin widać faktycznie duży skok aktywności. Liczba aktywnych adresów wzrosła ze średnio około 345 tys. w maju do około 704 tys. w zeszłym tygodniu.

Do tego wskaźnik RSI litecoina – już jako kryptowaluty – wszedł w region „strefy okazji”, co sugeruje wyprzedanie rynku i potencjalnie przygotowywanie się do odbicia kursu.

Razem z danymi dot. aktywności daje nam to bardzo optymistyczną wizję przyszłości LTC.

Dziś jeden litecoin kosztuje 77 USD, co przekłada się na ok. 8-procentowy spadek w skali 7 dni i 0,67% od wczoraj. Analitycy wskazują też, że istnieją obawy dotyczące potencjalnej presji sprzedażowej.

Litecoin wykres
Wykres cenowy Litecoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Około 432 070 adresów posiada łącznie 6,67 mln LTC, kupionych w przedziale cenowym 81–83 USD. Zachodzą więc przypuszczenia, że mogą zrzucić te zasoby na rynek, gdy kurs LTC wzrośnie do tego przedziału.

Dawne cyfrowe srebro

Litecoin to dawne “srebro internetu”. Szokuje to, jak projekt stracił przez lata na znaczeniu.

Jeżeli cofniemy się do 2013 r. zobaczymy, że LTC było drugą po bitcoinie kryptowalutą rynku. Stąd porównanie do cyfrowego srebra (bitcoin był cyfrowym złotem).

Sama pogłoska o tym, że litecoin pojawi się na Mt.Gox (największej ówczesnej giełdzie z bitcoinami) sprawiła, że kurs mocno wtedy wystrzelił.

Potem jednak na rynku pojawiło się Ethereum. Ether przejął pałeczkę po litecoinie. I sytuacja od lat się nie zmieniła.

Powód? Właściwie to, że Ethereum było (i jest nadal) stale rozwijane. Tego już o Litecoinie nie można zbytnio powiedzieć.

Jednocześnie sieć, jak widać, żyje. Choć, co też trzeba dodać, wzrost aktywności dotyczył raczej mniejszych transakcji – wartych mniej niż 10 USD. Jednakże jego częste używanie jako formy rozliczeniowej sprawia, że popyt na tę kryptowalutę nadal się utrzymuje na pewnym poziomie

Litecoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.