Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [12.01.2024]

Kursy kryptowalut 12.01.2024.

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 12 stycznia 2024 r.


Spis treści:


BlackRock byczo spogląda na możliwości tokenizacji oraz ETF-y na ether

To, że dyrektor generalny BlackRock “zażył pomarańczową pigułkę”, jak się mówi potocznie o przypadkach zmiany nastawienia wobec bitcoina, to wiemy od jakiegoś czasu. Teraz jednak Larry Fink powiedział nieco więcej o ekosystemie drugiej największej kryptowaluty na rynku, czyli Ethereum.

Czytaj więcej: CEO BlackRock, Larry Fink, mówi o swoim stosunku ws. ETF-a na Ethereum

Horizen przestanie zapewniać anonimowe transakcje

Postęp w kwestii regulacji rynku kryptowalut prowadzi do zaniku jednej z jego fundamentalnych cech, czyli prywatności. Coraz więcej giełd zapowiada delisting skupionych na niej tokenów, a topowy projekt zapowiedział, że wyłącza tę funkcję, co prawdopodobnie doprowadzi do hard forka jego sieci.

Czytaj więcej: Koniec prywatności w przypadku znanego tokena. Jego kurs zareagował dość niespodziewanie

Bunt deweloperów Ethereum

Vitalik Buterin w ostatnich miesiącach jest coraz częściej krytykowany za swoje propozycje dot. kluczowych zmian w ekosystemie Ethereum. Programista za każdym razem podkreśla, że ma na celu dobro tej sieci, wskazując na rozwiązanie problemów ze skalowalnością i wysokimi opłatami transakcyjnymi. Jednakże z każdym kolejnym pomysłem skala głosów niezadowolenia w społeczności jego projektu się zwiększa.

Czytaj więcej: Deweloperzy Ethereum krytykują najnowszy pomysł Vitalika Buterina

Circle oficjalnie ubiega się o zgodę na IPO

Zeszły rok pokazał, że wraz z poprawą sytuacji bitcoina na rynku, wspierające go podmioty oferujące swoje akcje na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych również odnotowały świetne wyniki. Coinbase oraz MicroStrategy to na razie jedyne spółki stricte powiązane z tą branżą, które mogą się pochwalić sukcesami na koniec 2023 roku. Teraz do tego grona zamierza dołączyć inny poważny gracz z sektora kryptowalut, który tym razem liczy na powodzenie całej akcji.

Czytaj więcej: Kluczowa firma z branży kryptowalut złożyła podanie o emisję swoich akcji w USA

Binance z kolejnym konkursem dla traderów

Binance ogłosiło kolejny konkurs dla swoich użytkowników, by uczcić zatwierdzenie ETF-ów na bitcoina przez amerykańską SEC. Celem jest rozruszanie handlu w kilku parach handlowych dla największej z kryptowalut, w tym z naszym polskim złotym. Jest jednak pewien warunek, który wielu może zaskoczyć.

Czytaj więcej: ETF-y na bitcoina wystartowały! Binance z tej okazji ma konkurs dla traderów z pulą nagród 5000 USDT

Elizabeth Warren już całkiem odleciała. Polityczka atakuje… SEC

Wyobrażacie sobie, jak paskudny humor musiała mieć senator Warren, gdy się ukazało że SEC ostatecznie zatwierdziła ETF-y na bitcoina? . Jak wiadomo, kobieta od lat dwoi się i troi, by tylko zaszkodzić prawnie branży kryptowalut, wobec której zdarzało jej się wymyślać naprawdę dziwne teorie (nasza ulubiona ta o “mrocznych koderach”). Domyślamy się, że ta informacja była dla niej sporym ciosem, bowiem należąca do ugrupowania Demokratów polityczka uznała decyzję amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) za swego rodzaju zdradę, bowiem teraz Warren zarzuca jej, że regulator złamał prawo wyrażając zgodę na fundusze giełdowe dla rynku spot bitcoina.

Czytaj więcej: Elizabeth Warren ma nowego wroga. Jest nim… SEC

Kursy kryptowalut 12.01.2024.reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.