Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.06.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.06.2024]

Kursy kryptowalut 11.06.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 11 czerwca 2024 r.


Spis treści:


Elon Musk stawia firmie Apple ultimatum w sprawie współpracy z OpenAI

Apple ogłosiło wczoraj wdrożenie nowego systemu do swoich urządzeń, co z pewnością okaże się bardzo przydatnym rozwiązaniem dla ich użytkowników. Elon Musk jednak kipi aż z wściekłości i stawia im ultimatum. Albo firma Tima Cooka wycofa nową funkcję AI, albo ten zabroni wnoszenia ich sprzętu do każdej ze swoich firm.

Czytaj więcej: Elon Musk oszalał? Zamierza zakazać sprzętu Apple w swoich firmach. Powód jest absurdalny

ETF na dogecoina to nie żart, a realna sytuacja jeszcze w tej hossie

Fundusz giełdowy (ETF) dla rynku bitcoina czy etheru to zrozumiałe, ale żeby robić na memecoina? A jednak tak może być i to nie za jakiś długi czas. W tej kwestii zgodziło się ze sobą dwóch wybitnych przedsiębiorców, którzy także wskazali, których altcoinów lepiej unikać, a jakie projekty jeszcze się zdołają podnieść w tym cyklu byka.

Czytaj więcej: ETF na Dogecoina? Dajcie spokój. A jednak to faktycznie ma szansę się udać!

Ethereum nie ma żadnych szans z Solaną w tym cyklu? A. Pompliano stawia all-in na SOL

Znana postać w branży kryptowalut stawia na Solanę. Inwestor nie jest osamotniony w swoim prognozach co do tego, że SOL jeszcze pozwoli nieźle zarobić w tej hossie, ale czy aby na pewno warto porzucać w całości ETH? Dajcie znać w komentarzu, co o tym sądzicie.

Czytaj więcej: Sprzedałem wszystkie ethery (ETH) i kupiłem solanę (SOL) – oświadcza Anthony Pompliano

Ostatnia szansa na tani zakup altcoinów przed wzrostami – zapewnia van de Poppe

Większość kryptowalut zaświeciła dziś rano na czerwono, a ich kursy skierowały się na południe. Kolejna “naturalna” korekta? Na to wygląda, ale czy nie jedna z ostatnich w najbliższym czasie? Topowy analityk wyjaśnia, dlaczego za niedługo obecne poziomy cenowe będą jedynie “wspomnieniem okresu taniości”.

Czytaj więcej: Bitcoin i altcoiny z korektą. Van de Poppe pisze, że to “ostatnia okazja” do tanich zakupów

Bitcoin nie nadaje się do bycia środkiem płatniczym?

Sieć Bitcoina znajduje się aktualnie w stagnacji, jeśli spojrzymy na dane dot. prędkości przetwarzania zachodzących w niej transakcji. CEO CryptoQuant, Ki Young Ju, pisze o tym, że największa z kryptowalut, mimo swojej globalnej popularności, nie jest wciąż zbyt wykorzystywana do płatności za dane towary lub usługi.

Czytaj więcej: Bitcoin minął się z celem swojego twórcy? Prędkość transakcji spadła do poziomu z 2011 roku

Stworzyliśmy najtrudniejszą technologię pod względem kontroli jej bezpieczeństwa – CEO Consensys mówi o skali ataków na kryptowaluty

Joseph Lubin w rozmowie z mediami opowiedział o tym, jak kruche są wciąż fundamenty cyberbezpieczeństwa w sektorze kryptowalut. Programista porównał obecne ataki hackerów do napadów na dyliżanse na Westernie lub skoków na bank sprzed ponad 100 lat.

Czytaj więcej: “Exploity w DeFi są dziś jak napad na bank 100 lat temu” – Joseph Lubin mówi o problemie hackerstwa

Kursy kryptowalut 11.06.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.