Elon Musk oszalał? Zamierza zakazać sprzętu Apple w swoich firmach. Powód jest absurdalny | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk oszalał? Zamierza zakazać sprzętu Apple w swoich firmach. Powód jest absurdalny

Elon Musk AI Apple

Ekscentryczny miliarder już wielokrotnie szokował świat swoimi wypowiedziami lub podejmowanymi decyzjami, a tym razem próbuje wpłynąć szantażem na politykę jednego z największych gigantów technologicznych. Elon Musk zagroził całkowitym zbanowaniem urządzeń od Apple we wszystkich swoich firmach. Powodem ma być wczoraj ogłoszona współpraca z OpenAI.


  • Wczoraj Apple ogłosiło wprowadzenie nowej funkcji do swoich systemów iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoiam. Chodzi o “Apple Intelligence”, czyli schemat integracji asystenta głosowego Siri z ChatGPT od OpenAI,
  • Elon Musk zareagował na to ogłoszenie nad wyraz nerwowo i zapowiedział, że jeśli Apple faktycznie połączy siły z OpenAI, to ten wycofa cały sprzęt z jabłkiem w logo z każdej ze swoich firm. Miliarder argumentuje to całkowitą utratą bezpieczeństwa danych użytkowników.

Elon Musk stawia ultimatum Apple

Dyrektor generalny Tesli bardzo emocjonalnie zareagował na wczorajsze ogłoszenie firmy dowodzonej przez Tima Cooka dot. tego, że w najnowszych urządzeniach z systemem iOS dojdzie do integracji z ChatGPT.

W trakcie Światowej Konferencji Deweloperów (WWDC), która odbywa się w dniach 10-14 czerwca, Apple zaprezentowało nowy pakiet funkcjonalności o nazwie “Apple Intelligence”.

Jest to zestaw nowych opcji dot. możliwości generatywnej sztucznej inteligencji (AI), który jeszcze w tym roku zacznie funkcjonować w ramach systemu iOS 18, iPadOS 18 oraz macOS Sequoia.

Oznacza to oficjalnie potwierdzenie wejścia giganta z Cupertino na rynek AI. Jednym z kluczowych rozwiązań ma być to, że charakterystyczny dla Apple asystent głosowy – Siri – będzie przekazywał pytania i polecania użytkowników do ChatGPT, na które ten będzie odpowiednio reagował.

Użytkownicy urządzeń z jabłkiem w logo będą mogli korzystać również z funkcji generatora obrazków, systemu inteligentnych notatek czy bardziej prostego wyszukiwania informacji w sieci.

Dla entuzjastów produktów od Apple jest to zdecydowanie dobra wiadomość. Jednakże Elon Musk jest absolutnie przeciwny współpracy tej firmy z OpenAI, czyli twórcami ChatGPT.

Miliarder twierdzi, że ten ruch stanowi zaprzeczenie wszystkich zapewnień ze strony Apple dot. ochrony prywatności ich klientów.

Musk uważa bowiem, że jest to po prostu przekazanie wrażliwych danych klientów zewnętrznej firmie, która wykorzysta je na swoje potrzeby.

Niżej piszę o tym, skąd wynika jego negatywny stosunek do OpenAI.

Istotne jest to, że Elon otwarcie oświadczył Timowi Cook’owi, czyli CEO Apple, że jeśli jego firma finalnie uruchomi zapowiadany system, to w żadnym miejscu pracy przedsiębiorstw dowodzonych przez Muska nie zobaczymy ani jednej sztuki sprzętu z logiem jabłka.

Osoby odwiedzające lokale i fabryki związane z takimi firmami, jak Tesla, SpaceX, Starlink, X czy xAI, będą musiały pozostawić swoje urządzenia przy wejściu. Wszystko po to, by przeciwdziałać naruszeniom bezpieczeństwa wrażliwych danych.

Skąd taka reakcja Muska?

Czy ta pozorna histeria ze strony miliardera to nieumiejętność powiedzenia wprost, że czuje się zazdrosny o to, że Apple woli integrować swój sprzęt z AI od konkurencji jednego z podmiotów należących do niego, czyli xAI? Raczej nie.

Jego mocna reakcja to bardziej pokłosie tego, że Elon Musk od kilku miesięcy regularnie atakuje firmę Sama Altmana i nawet na początku marca pozwał OpenAI oskarżając twórców ChatGPT o nieetyczne działania.

CEO Tesli uważa, że jego byli współpracownicy (Musk jest jednym z założycieli OpenAI) okłamują cały świat w kwestii bezpieczeństwa danych użytkowników ich sztucznej inteligencji.

Nie tylko on stoi w silnej opozycji do tej korporacji, bowiem jej byli pracownicy w zeszłym tygodniu wystosowali list otwarty, w którym zarzucili OpenAI oraz Google zamiatanie wielu istotnych problemów w tej sprawie pod dywan i uciszanie osób zgłaszających jakieś obiekcje.

Elon Musk AI Applereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.