Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.10.2023]

Kurs kryptowalut 10.10.2023.

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 10 października 2023 roku.


Spis treści:


Arthur Hayes zapowiada katastrofę na światowym rynku finansowym

Ponura prognoza, jaką przedstawił na opublikowanym nagraniu znany przedsiębiorca z rynku kryptowalut, wskazuje na to, że za 5 lat świat może doświadczyć najsilniejszego kryzysu ekonomicznego w historii.

Czytaj więcej: Nadchodzi ogromny kryzys finansowy, o wiele gorszy niż ten w 2008 r. – twierdzi znany przedsiębiorca

Estonia nieprędko wróci do wspierania branży kryptowalut

Kraj ten jeszcze do połowy 2022 roku był kojarzony jako aspirujący do miana europejskiej stolicy Web3. Jednakże (widocznie) zbyt liberalna polityka wobec licznych firm z tego sektora, które wykorzystały ten fakt do realizacji swoich SCAMów i prania pieniędzy, doprowadziła do tego, że Estonia jest mocno stratna na tej sytuacji.

Czytaj więcej: Estonia straciła 1 miliard dolarów przez romans z rynkiem kryptowalut

Polscy politycy a kryptowaluty – zbadaliśmy ich działania w tym temacie

15 października ruszymy wszyscy do urn wyborczych, by oddać nasz głos na polityków, którzy naszym zdaniem nadają się do Sejmu i Senatu, by reprezentować tam nasze sprawy. No właśnie, jeśli chodzi o tematy związane z cyfrowymi aktywami i technologią blockchain, to którzy politycy się interesowali tym zagadnieniem i podjęli pewne działania w tej sprawie oraz jakie odnieśli tego rezultaty?

Czytaj więcej: W niedzielę wybory. Czy polscy politycy w ogóle interesują się kryptowalutami?

Branża Web3 wspiera ofiary wojny w Izraelu

W minioną sobotę konflikt na linii Izrael – Palestyna ponownie przybrał na sile, a siły bojowe Hamasu zaatakowały z różnych stron mieszkańców tego pierwszego Liczba ofiar wśród ludności cywilnej wciąż rośnie, jednakże wiele organizacji robi co może, by uratować jak najwięcej żyć. Społeczność kryptowalut kolejny raz nie pozostała bierna na makabryczne doniesienia i zorganizowała się, by wesprzeć potrzebujące osoby.

Czytaj więcej: Branża Web3 ponownie się jednoczy, by wesprzeć Izrael. Projekt Crypto Aid Israel wystartował

Litecoin coraz bardziej popularny wśród inwestorów

Dwa miesiące po swoim kolejnym Halvingu młodszy brat bitcoina, jak często określa się litecoina, doświadcza ponownego rozkwitu życia w swoich ekosystemie. Został jeszcze prawie cały kwartał nim zakończy się ten rok, a w sieci LTC już padł rekord przeprowadzanych transakcji.

https://twitter.com/LTCFoundation/status/1711388548337668462

W sieci Bitcoina pojawią się smart kontrakty?

Pewien deweloper sieci największej z kryptowalut opublikował Whitepaper opisujący koncepcję systemu o nazwie BitVM. Jest to rozwiązanie, które pozwala na przeprowadzanie skomplikowanych obliczeń kryptograficznych na blockchainie Bitcoina, które by działały w dużym stopniu, jak smart kontrakty. Co ciekawe, obliczenia byłyby przeprowadzone poza mainnetem BTC, a jedynie ich wyniki musiałyby być zatwierdzane w tej sieci. Pomysł generalnie spodobał się wielu członkom społeczności bitcoina.

Charles Hoskinson: Media ocieplają wizerunek SBF-a

Twórca i dyrektor generalny Cardano otwarcie skrytykował dążenia niektórych osób do przedstawienia Sama Bankmana-Frieda w świetle jako ofiary, a nie sprawcy zamieszania, które doprowadziło do upadku giełdy FTX. Deweloper twierdzi, że SBF jest takim samym złodziejem, jakim był Berni Madoff, czyli twórca największej w historii piramidy kryptowalut.

Kurs kryptowalut 10.10.2023.reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.