Branża Web3 ponownie się jednoczy, by wesprzeć Izrael. Projekt Crypto Aid Israel wystartował | Wiadomości | CrypS.

Branża Web3 ponownie się jednoczy, by wesprzeć Izrael. Projekt Crypto Aid Israel wystartował

Jacek Walewski
Wojna w Izraelu

Cały świat patrzy na to, co dzieje się w Izraelu. W odpowiedzi na atak Hamasu społeczność kryptowalut uruchamia inicjatywę „Crypto Aid Israel”.


Kryptowaluty pomogą ofiarom wojny?

Ku zaskoczeniu społeczności międzynarodowej, Hamas zaatakował Izrael. Chodzi nie tylko o atak drogą powietrzną, ale też lądową. Terroryści mają zakładników. Zapewne to nie koniec walk.

Społeczność Web3 chce pomóc ofiarom wojny. Takie projekty, jak 42Studio, MarketAcross, Collider Ventures, CryptoJungle, Nilos, Blockchain B7, Efficient Frontier, Ironblocks, Izrael Blockchain Association, Bits of Gold, a także portal Cointelegraph startują z Crypto Aid Israel. Chodzi o zbiórkę środków o globalnym zasięgu, która ma pomóc wysiedlonym obywatelom Izraela potrzebującym pomocy humanitarnej.

Na pomoc czeka kilka tysięcy osób. Raport Haaretz wskazuje, że od czasu startu inwazji Hamasu, czyli od soboty 7 października, w atakach na lokalną ludność Izraela zginęło co najmniej 700 Izraelczyków, a prawie 2400 zostało rannych. W Strefie Gazy śmierć poniosło 560 osób, a 2700 jest rannych.

CEO CryptoJungle, Ben Samocha, podkreśla, że celem Crypto Aid Israel jest zapewnienie szybkiej pomocy ofiarom konfliktu. Chodzi o zapewnienie im żywności i schronienia rodzinom, których domy zostały zniszczone. Do tego organizacja ma zapewnić społeczności produkty higieniczne i medyczne.

Portfel multisig

Projekt Crypto Aid Israel założył portfel multisig, który dla większej transparentności jest kontrolowany przez kilka podmiotów, w tym firmę zajmującą się przechowywaniem kryptowalut Fireblocks. Można wpłacać na niego bitcoiny, ethery i stablecoiny, takie jak USDT i USDC.

Do dokonania transferu z portfela potrzebne jest uzyskanie większości podmiotów, które mają do niego dostęp. Zatwierdzić przelew musi minimum 4 z 7 sygnatariuszy. Kryptowaluty będą oczywiście potem zamieniane na waluty fiat. Fundusze zostaną przekazane izraelskim organizacjom non-profit.

Pomoc dla Ukrainy

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, kiedy firmy z rynku kryptowalut pomagają ofiarom wojny. Na początku 2022 r., gdy doszło do ataku Rosji na Ukrainę, wiele kryptowalutowych firm rozpoczęło zbiórki środków dla Ukraińców. W pierwszych miesiącach wybuchu walk na rzecz ukraińskich sił zbrojnych i obywateli naszego wschodniego sąsiada zebrano ponad 100 milionów USD. Do tej pory od początku wojny przekazano Kijowowi kwotę o wartości ponad 225 milionów USD.

Wojna w Izraelureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.