Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.08.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 10.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 10 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


To już pewne. SEC kontynuuje wojnę z Ripple. Znamy szczegóły

To było do przewidzenia, że wygrana bitwa przez Ripple Labs na początku lipca w wyniku orzeczenia sędzi Analisy Torres nie oznacza końca wojny z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Ludzie Genslera zamierzają dalej walczyć o to, by token XRP pod każdym względem był uznawany za papier wartościowy. Teraz regulator zwrócił się do wspomnianej sędzi z prośbą o kontynuowanie procesu, a ta szybko podjęła decyzję, jakie będą kolejne kroki.

Czytaj więcej: Ripple i SEC ponownie spotkają się w sądzie. Regulator nie odpuści w sprawie XRP

Sieć od Coinbase zalicza udany start

Największa amerykańska giełda kryptowalut wypuściła w końcu publiczną wersję swojej sieci – Base. O planach jej stworzenia mówiło się już od wielu lat, a teraz ta wizja się ziściła. W ramach promocji tego blockchaina Coinbase nawiązało m.in. współpracę z Coca Colą. Jeszcze przed publicznym debiutem nowa sieć od Coinbase była już sporo warta, a już teraz znajduje się w TOP5, jeśli chodzi o projekty warstwy 2.

Czytaj więcej: Blockchain od Coinbase wystartował. Jak firma może na tym zarobić i co udało się już wdrożyć do sieci?

Post Malone i Joe Rogan ostro krytykują działania Fedu

Znany na całym świecie raper oraz jeden z najpopularniejszych amerykańskich podcasterów prowadzili dwa dni temu dyskusję poświęconą działaniom Rezerwy Federalnej oraz polityki monetarnej rządu USA. Obydwaj mocno skrytykowali pomysł wprowadzenia CBDC i wskazali na zagrożenia płynące przez to w stronę obywateli. Na wizji padły mocne słowa.

Czytaj więcej: Gwiazda rapu i znany podcaster mówią, dlaczego musimy bać się CBDC

Aptos łączy siły z Microsoft

Projekt Aptos Network rośnie w siłę i ogłasza kolejne strategiczne partnerstwo. Wspólnie z jedną z najpopularniejszych firm tworzących oprogramowanie, a dokładnie z jej specjalnym ramieniem – Microsoft Azure OpenAI – planowane jest zwiększenie adopcji sztucznej inteligencji w sektorze finansowym. Wspólne działania Aptos i Microsoft mają pomóc milionom użytkowników w ich przeskoczeniu z Web2 do Web3. Token APT w następstwie tych doniesień zanotował wzrosty.

Czytaj więcej: Aptos ogłasza partnerstwo z gigantem technologicznym. Kurs APT do góry

Telefon od Solany okazał się niewypałem

Firma Solana Labs wypuściła kilka miesięcy temu na rynek swój telefon Web3 o nazwie Saga. Niestety nie okazał on na tyle rewolucyjnym produktem, jak zakładano, a zainteresowanie nim minęło się mocno z tym, czego oczekiwali twórcy. By zachęcić jednak społeczność kryptowalut do jego zakupu, Solana zaczęła znacznie obniżać cenę swojego produktu.

Źródło: Daily Coin

Francja zaostrza swoje wymogi wobec podmiotów z sektora kryptowalut

W przyszłym roku w życie ma wejść ustawa Markets in Crypto Assets (MiCa), która będzie stanowić pakiet ogólnych regulacji dla wszystkich uczestników rynku kryptowalut z Unii Europejskiej. Francja już teraz szykuje się do tego, by sprostać narzucanym przepisom i już od nowego roku w tym kraju zaczną obowiązywać nowe wytyczne. By uzyskać licencję na świadczenie usług z zakresu cyfrowych aktywów, firmy będą musiały się nieco bardziej postarać.

Źródło: Cointelegraph

Sprzedał swoje BTC po 13 latach. 5 000 000 000% zysku

Dyrektor generalny platformy analitycznej CryptoQuant – Ki Young Ju – podzielił się na Twitterze (obecnie już X) ciekawą historią. Jeden z pierwszych górników, który kopał kryptowaluty już w 2009 roku, sprzedał swoje zapasy BTC dopiero rok temu. Gdyby zdecydował się na ten ruch rok wcześniej, gdy bitcoin był na rekordowym poziomie cenowym, jego zysk byłby jeszcze większy, ale z niewiadomych pobudek sprzedał swoje monety, gdy handlowały po cenie 43 tys. dolarów za sztukę. Posiadał on 150 bitcoinów, które sprzedał za 6,5 mln dolarów. Jednakże i tak jego inwestycja z miningu przyniosła mu 5 miliardów procent zysku.

JPMorgan rozwija tokenizację papierów wartościowych

Jeden z największych banków na świecie opublikował ogłoszenie o pracę dla dewelopera specjalizującego się w technologii rozproszonych bloków. Mimo, że CEO JPMorgan – Jamie Dimon – wciąż pozostaje wielkim kryptosceptykiem, to jego firma nie może pozostać obojętna na cyfrowe aktywa. Poszukiwany inżynier miałby pracować przy rozwoju sieci Onyx, która jest kierowana do użytkowników z Indii. Onyx jest prywatnym blockchainem opartym na Ethereum. Jego zadaniem jest tokenizowanie papierów wartościowych.

Źródło: Trustnodes

Kursy kryptowalut 10.08.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.