Ripple i SEC ponownie spotkają się w sądzie. Regulator nie odpuści w sprawie XRP | Wiadomości | CrypS.

Ripple i SEC ponownie spotkają się w sądzie. Regulator nie odpuści w sprawie XRP

ripple-xrp-kryptowaluty

Bitwa pomiędzy Ripple Labs, a Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w Stanach Zjednoczonych nadal trwa. 


Czy jest szansa na zakończenie procesu? 

Kolejna rozprawa zaplanowana na drugi kwartał 2024 roku

Sędzia Analisa Torres ogłosiła, że organ zamierza ustalić termin procesu przed sądem i ławą przysięgłych na drugi kwartał 2024 roku. Powyższa decyzja następuje po częściowym zwycięstwie Ripple. Korzystny wyrok w tej sprawie pierwotnie został wydany przez Torres na początku lipca tego roku. To w jego uzasadnieniu możemy znaleźć informacje, że instytucjonalne sprzedaże XRP przez Ripple były niezarejestrowaną ofertą papierów wartościowych, jednak handel XRP na wolnym rynku nie podlegają tej samej klasyfikacji. Od tej koncepcji apelację złożył SEC, gdyż chce wyjaśnienia statusu regulacyjnego XRP i jego wpływu na branżę kryptowalut.

Ripple i SEC przygotowują się do epickiego starcia

W chwili obecnej każda ze stron ma podać terminy, które jej nie pasują na rozprawę. Następnie sąd wyznaczy taką datę, która nie koliduje z żadnym zaproponowanym stanowiskiem. Powyższa metoda zapewnia płynne i wydajne postępowanie, które uwzględnia dostępność i zaangażowanie wszystkich zainteresowanych stron.

Kiedy Ripple zmierzy się z SEC? 

Eksperci prawni, tacy jak Jeremy Hogan (znany ze swojego stanowiska pro-XRP), wyrazili przekonanie, że proces indywidualnego pozwu rozpocznie się około maja 2024 roku. Ostateczna decyzja w tej sprawie może zostać podjęta nie wcześniej niż pod koniec lata 2024 roku. Ewentualne odwołania mogą przedłużyć proces aż do 2025 roku.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w przedłużanie postępowań sądowych działa na korzyść Ripple, gdyż w tym samym czasie może dojść do zwiększenia jasności przepisów w zakresie regulacji cyfrowych aktywów. W miarę postępu procesu, dynamika rynku i nastroje mogą być również bardziej korzystne dla XRP. Niestety obecna apelacja i wiadomości na temat kolejnego procesu doprowadziły do spadku kursu o 1,15% w ciągu 24h. 

Wykres przedstawia kurs XRPUSD. Źródło: TradingView.com

Podsumowanie

Wynik procesu Ripple i SEC będzie miał dalekosiężne konsekwencje dla branży kryptowalut, co czyni go sprawą o ogromnym znaczeniu dla uczestników krypto. Obecnie jesteśmy świadkami sytuacji, gdzie Ripple broni swojego stanowiska jako dostawcy legalnego tokenu użytkowego, a SEC dąży do ustanowienia XRP jako papieru wartościowego. Wyrok może potencjalnie kształtować przyszłą ramę regulacyjną dla kryptowalut, dostarczając niezbędnej jasności dla uczestników i torując drogę do szerszego przyjęcia aktywów cyfrowych.

ripple-xrp-kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.