Gwiazda rapu i znany podcaster mówią, dlaczego musimy bać się CBDC | Wiadomości | CrypS.

Gwiazda rapu i znany podcaster mówią, dlaczego musimy bać się CBDC

post malone

W jednym z najpopularniejszych podcastów w USA, Joe Rogan Experience, prowadzący Joe Rogan i raper Post Malone weszli na temat CBDC. To, co powiedzieli, nie mogło spodobać się rządzącym.


Joe Rogan i Post Malone mówią o CBDC

Obaj panowie mają sporą moc oddziaływania na masy odbiorców. Podcastu Joe Rogana słucha ponad 11 milionów osób. Tymczasem raper Post Malone może pochwalić się łącznie 31 milionami obserwujących na X oraz na Instagramie. Ten wpływowy duet wszedł na temat kampanii wyborczej, która trwa obecnie w USA. Na tym etapie kilku polityków walczy o to, by reprezentować swoje partię w elekcji prezydenckiej.

Gdy pojawił się temat CBDC, Rogan nie przebierał w słowach.

Nie ma mowy, k*rwa. Nie ma mowy. Tak myślę. Myślę, że to szach-mat. To koniec gry

– powiedział w temacie cyfryzacji dolara.

Skąd taka niechęć do cyfrowej waluty? Jego zdaniem realny jest scenariusz, w którym rząd mógłby powiązać przepływ CBDC z wynikiem kredytu społecznego. To ostatnie to model, który obowiązuje w Chinach, gdzie każdy obywatel dostaje punkty za dobre sprawowanie lub traci je, gdy zachowuje się “aspołecznie”. W USA taki system nie obowiązuje, ale, jak widać, niektórzy twierdzą, że to kwestia czasu, aż zostanie wprowadzony.

Jeśli w jakiś sposób zdecydują, że potrzebujemy systemu oceny społeczności i jest to z korzyścią dla społeczeństwa, i nakreślą to, mogą śledzić twoje zachowanie, twoje tweety i wszystkie twoje rzeczy… Po prostu zdecydują nagle, że się spieprzyłeś

– nakreślił wizję przyszłej, potencjalnej dystopii.

Malone ma podobne obawy, związane też ogólnie z systemem bankowym w Stanach Zjednoczonych. Zauważył, że ubezpieczenie FDIC obejmuje tylko konta bankowe o wartości do 250 000 USD.

Duet wszedł też na temat tego, co działo się w Kanadzie w zeszłym roku. Chodzi o protest kierowców, którzy protestowali przeciwko covidowym restrykcjom. W efekcie rząd zaczął części z nich zamrażać konta bankowe.

Temat CBDC w kampanii wyborczej

O CBDC debatują dziś politycy. Republikański kandydat na prezydenta i gubernator Florydy Ron DeSantis chce zakazać CBDC w USA. Oczywiście najpierw Amerykanie muszą wybrać go na prezydenta. Z kolei w obozie Demokratów antyCBDC sztandar trzyma Robert F. Kennedy Jr. Podobnie krytykuje CDBC i chwali przy tym bitcoina.

post malonereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.