Blockchain od Coinbase wystartował. Jak firma może na tym zarobić i co udało się już wdrożyć do sieci? | Wiadomości | CrypS.

Blockchain od Coinbase wystartował. Jak firma może na tym zarobić i co udało się już wdrożyć do sieci?

Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbase

Największa amerykańska giełda kryptowalut uruchomiła właśnie swój autorski blockchain, Base. Sieć była wcześniej dostępna w wersji testowej. Teraz może korzystać z niej każdy.


Coinbase ma swój blockchain

Wszystko to zawiera się się w dawno rozpisanym planie rozwoju firmy. Dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, już w 2016 r. pisał o „tajnym planie głównym” i o tym, że czwarta faza rozwoju giełdy będzie oparta na „zdecentralizowanych aplikacjach”.

Pikanterii dodaje fakt, że Coinbase jest od 2021 r. notowane na Nasdaq. Innymi słowy, jest dziś pierwszą dużą firmą, która emituje swoje akcje na giełdzie papierów wartościowych i ma własnego blockchaina.

Jesse Pollak, który nadzoruje Base jako szef protokołów Coinbase, przekazał w wywiadzie, że w nowej sieci działa już ponad 100 zdecentralizowanych aplikacji.

Historycznie rzecz biorąc, zakres tego, co ludzie mogą zrobić z kryptowalutami, był stosunkowo ograniczony, głównie chodziło o spekulacje

– powiedział Pollak.

Dodał, że “aby Coinbase i kryptowaluty oraz ta praca, którą wykonujemy, miały wpływ, którego wszyscy chcemy, musimy przejść od miejsca, w którym są tylko spekulacje, do miejsca, w którym jest to zintegrowane z każdą częścią czyjegoś dnia”.

Wskazał na konieczność generowania takich narzędzi, które przydają się w codziennym użytku. To klucz to większej adopcji, ale też wyższych dochodów Coinbase. Możliwe, że na naszych oczach dzieje się historia. Blockchain z zabawki dla geeków coraz bardziej staje się praktycznym, codziennym narzędziem.

Onchain Summer

W związku z uruchomieniem Base, Coinbase ogłosiło plany promocji „Onchain Summer”. Ta jest oparta na współpracy z partnerami korporacyjnymi, w tym Coca-Colą. Chodzi o pokazanie możliwości nowego projektu.

Nowa sieć jest technicznie łańcuchem „warstwy 2” zbudowanym na bazie Ethereum, przy użyciu oprogramowania OP Stack z innej popularnej sieci warstwy 2, Optimism.

Według firmy analitycznej L2Beat, jeszcze przed publicznym debiutem nowa sieć była sporo warta. Było w niej aż 139 milionów USD depozytów zablokowanych w aplikacjach i protokołach. Ta ilość „całkowitej zablokowanej wartości”, która jest powszechnie używana to oceny łańcuchów bloków i protokołów, wystarczy, aby sklasyfikować Base jako piąty co do wielkości łańcuch bloków warstwy 2. Arbitrum One jest na miejscu pierwszym z około 6 miliardami USD. Następnie w rankingu jest OP Mainnet z 2,9 miliarda USD. Potem zkSync Era z 430 milionami USD i dYdX z 336 milionami USD.

Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbasereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.