Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.03.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.03.2023]

Michał Misiura
kurs kryptowalut 10 marca 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 10 marca 2023 roku


Spis treści:


Bitcoin spada poniżej 20 tys. USD. Traderzy tracą setki milionów

Kurs bitcoina (BTC) spadł poniżej poziomu 20 000 USD po raz pierwszy od połowy stycznia, a kapitalizacja rynku kryptowalut znalazła się poniżej progu 1 biliona dolarów. Wraz ze spadkami doszło do znaczącej likwidacji pozycji z dźwignią. Traderzy stracili w nich ponad 375 mln dolarów.

Likwidacje na rynku kryptowalut 10 marca 2023

Czytaj więcej: Bitcoin spada poniżej 20 tys. USD. Traderzy tracą setki milionów


Prokurator generalny NY pozywa KuCoin twierdząc, że ETH jest papierem wartościowym

Biuro prokuratora generalnego w Nowym Jorku złożyło w czwartek pozew przeciwko giełdzie kryptowalut KuCoin za rzekome naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych i towarów na terenie stanu. Prokurator twierdzi, że ether (ETH) jest papierem wartościowym.

Czytaj więcej: Prokurator generalny NY pozywa KuCoin twierdząc, że ETH jest papierem wartościowym


DoJ odwołuje się od decyzji sądu ws. przejęcia Voyagera przez Binance.US

Sędzia sądu upadłościowego wyraził zgodę na przejęcie aktywów spółki Voyager Digital przez giełdę Binance.US pomimo sprzeciwu SEC. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się także 97% wierzycieli Voyagera. Departament Sprawiedliwości USA postanowił jednak odwołać się od decyzji sądu.

Czytaj więcej: DoJ odwołuje się od decyzji sądu ws. przejęcia Voyagera przez Binance.US


Republikanie krytykują administrację Bidena za politykę dotyczącą kryptowalut

Republikańscy członkowie Financial Services Committee twierdzą, że z powodu działań podjętych przez administrację prezydenta Joe Bidena, Stany Zjednoczone są narażone na ryzyko wypchnięcia ekosystemu aktywów cyfrowych za granicę.

Czytaj więcej: Republikanie krytykują administrację Bidena za politykę dotyczącą kryptowalut


Kłopoty giełdy Huobi po flash crashu tokena HT

Justin Sun, twórca kryptowaluty TRON i doradca giełdy Huobi, ogłosił utworzenie funduszu płynności o wartości 100 mln USD, który ma wspierać aktywa platformy. Krok ten pojawił się po wystąpieniu flash crashu natywnego tokena giełdy HT. Jego kurs załamał się wczorajszej nocy spadając z 4,81 USD do 0,31 USD w ciągu minut. Później nastąpiło odbicie, jednak zdarzenie zaniepokoiło inwestorów.

W ostatnich dniach pojawiają się także plotki o przeprowadzanej fuzji Huobi z giełdą kryptowalut Poloniex, która również jest powiązana z Justinem Sunem.

Czytaj więcej: Kłopoty giełdy Huobi po flash crashu tokena HT


UOKiK wygrywa w sądzie z Bartłomiejem Żukiewiczem

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w całości oddalił odwołanie Bartłomieja Żukiewicza oraz podtrzymał 138 tys. złotych kary, nałożonej na niego za promowanie piramid finansowych FutureNet, FutureAdPro i NetLeaders.


Straty ofiar kryptowalutowych oszustw w Hongkongu podwoiły się w 2022 r.

216,6 mln dolarów to straty mieszkańców Hongkongu, do których doprowadziły związane z kryptowalutami oszustwa finansowe w 2022 r. Do regulatora finansowego Honkongu zgłoszono w nim 2336 scamów.


Dyrektorzy AirBit Club przyznają się do prowadzenia piramidy finansowej

W ciągu pięciu lat kryptowalutowa piramida finansowa pochłonęła ponad 100 mln dolarów od inwestorów. Zarzuty w sprawie jej prowadzenia otrzymali założyciele oszustwa Pablo Renato Rodriguez i Gutemberg Dos Santos, ich prawnik Scott Hughes oraz promotorzy Cecilia Millan, Karina Chairez i Jackie Aguilar. Każdemu z nich grozi od 20 do 30 lat. Wszyscy przyznali się do winy. –> źródło: CryptoPotato


Meta pracuje nad zdecentralizowaną platformą społecznościową

Spółka macierzysta Facebooka i Instagrama prowadzi prace nad zdecentralizowaną aplikacją do udostępniania aktualizacji tekstowych. Platforma o kodowej nazwie P92 jest wciąż w fazie rozwoju. –> źródło: TechCrunch


Hakerzy atakują DEX-y na blockchainie Hedera

Zespół Hedera ujawnił, że hakerzy uzyskali dostęp do wielu pul płynności zdecentralizowanych giełd (DEX) zbudowanych na jej blockchainie. Atakujący wykorzystali lukę w kodzie usługi inteligentnych kontraktów Hedery. Na ten moment nie ujawniono rozmiaru strat.

kurs kryptowalut 10 marca 2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.