Republikanie krytykują administrację Bidena za politykę dotyczącą kryptowalut

Republikanie krytykują administrację Bidena za politykę dotyczącą kryptowalut

Anna Sutowicz
joe biden, Raport prezydenta USA Joe Bidena dotyczacy kryptowalut

Republikanie Izby bezpośrednio krytykują administrację Joe Bidena za politykę dotyczącą wirtualnych aktywów.


Republikańscy członkowie Financial Services Committee twierdzą, że z powodu działań podjętych przez administrację Joe Bidena, Stany Zjednoczone są narażone na ryzyko wypchnięcia ekosystemu aktywów cyfrowych za granicę:

W ciągu ostatnich dwóch lat administracja Bidena wydała oświadczenia i proponowane regulacje, które w niewłaściwy sposób wpłynęły na ekosystem aktywów cyfrowych. (…) Wiele z tych działań można uznać za przekroczenie uprawnień jurysdykcyjnych. Ponadto, konsekwencje tych polityk nie mogą zostać zbagatelizowane. Z powodu działań podjętych przez tę administrację, Stany Zjednoczone są narażone na ryzyko wypchnięcia ekosystemu aktywów cyfrowych za granicę – czytamy w notatce.

Republikanie z Komitetu zapewniają, że od dawna opowiadają się za ściślejszą współpracą pomiędzy agencjami w celu zapewnienia pewności regulacyjnej w przestrzeni zasobów cyfrowych i pracują nad zachęceniem federalnych organów regulacyjnych do pielęgnowania innowacji w sposób przemyślany i rozważny.

30% podatek

Górnicy kryptowalut w USA mogą ostatecznie podlegać 30% podatkowi od kosztów energii elektrycznej w ramach propozycji budżetowej prezydenta Joe Bidena mającej na celu ograniczenie miningu. Dokument wyjaśniający budżet Departamentu Skarbu proponuje, by podatek został wprowadzony po 31 grudnia, stopniowo w ciągu trzech lat w tempie 10% rocznie, osiągając maksymalną stawkę podatkową 30% w trzecim roku.

joe biden, Raport prezydenta USA Joe Bidena dotyczacy kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.