Prokurator generalny NY pozywa KuCoin twierdząc, że ETH jest papierem wartościowym

Prokurator generalny NY pozywa KuCoin twierdząc, że ETH jest papierem wartościowym

Anna Sutowicz
Pozew przeciwko KuCoin

Prokurator Generalny Nowego Jorku, Letitia James, pozywa KuCoin. Twierdzi, że ether (ETH) jest papierem wartościowym.


Biuro prokuratora generalnego w Nowym Jorku złożyło wczoraj pozew przeciwko giełdzie kryptowalut KuCoin z siedzibą na Seszelach za rzekome naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych i towarów w stanie. W skardze prokurator generalny Letitia James wysuwa zaskakujące twierdzenie, że nie tylko Terra (LUNA) i TerraUSD (UST) są papierami wartościowymi, jak wcześniej twierdziła amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), ale także Ethereum (ETH), druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej.

Dzisiejsze działanie jest najnowszym z naszych wysiłków, aby powstrzymać szemrane firmy kryptowalutowe i zaprowadzić porządek w branży. Wszyscy nowojorczycy i wszystkie firmy działające w Nowym Jorku muszą przestrzegać praw i przepisów naszego stanu. KuCoin działał w Nowym Jorku bez rejestracji i dlatego podejmujemy zdecydowane działania, aby pociągnąć ich do odpowiedzialności i chronić inwestorów – napisała Letitia James.

Pozew przeciwko CoinEx

Posunięcie prokuratora jest ostatnim z ostrych ataków władz USA na przemysł kryptograficzny. Stan Nowy Jork, który ma jedne z najsurowszych przepisów w kraju dotyczących branży kryptowalut, w zeszłym miesiącu złożył pozew przeciwko giełdzie kryptowalut CoinEx za to, że również nie zarejestrowała się jako broker-dealer papierów wartościowych i towarów.

Pozew przeciwko KuCoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.