Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [1.09.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [1.09.2022]

Redakcja
sytuacja na rynku kryptowalut 1.09.2022

Kryptowaluty & blockchain, newsy z 1 września

Spis treści:


Bitcoiny z Mt.Gox nie trafią w najbliższym czasie do wierzycieli

Informacje z końca zeszłego tygodnia o rzekomych wypłatach bitcoinów z Mt.Gox, okazały się nieprawdziwe i w najbliższym czasie nie staną się one faktem. Zgodnie z aktualizacją od powiernika upadłej giełdy, wierzyciele mają czas do 15 września, żeby przenieść lub poprawić swoje wnioski o odszkodowania. Oznacza to, że środki nie popłyną przed tym terminem. Wciąż nie ustalono także dokładnej daty pierwszej spłaty, którą następnie musi zatwierdzić sąd.


Hakerzy próbowali sprzedać NFT z danymi paszportowymi Aleksandra Łukaszenki

Cyber Partyzanci z Białorusi twierdzą, że przejęli dane paszportowe Aleksandra Łukaszenki i uwiecznili je na tokenie NFT. Podobno hacktywiści chcieli sprzedać je później na rynku NFT OpenSea, ale platforma nie pozwoliła na aukcję, jako naruszającą regulamin.

Eksperci wskazują jednak na literówkę na skanie paszportu oraz błąd w słowie Aleksander i podnoszą głosy, że dane mogą być nieprawdziwe.

Czytaj więcej: Hakerzy próbowali sprzedać NFT z danymi paszportowymi Aleksandra Łukaszenki


Ticketmaster pozwoli wybijać NFT na blockchainie Flow

Platforma do sprzedaży biletów Ticketmaster, wprowadzi funkcję wybijania tokenów NFT na blockchainie Flow. Organizatorzy będą mogli korzystać z funkcji przed, w trakcie lub po zakończeniu ich wydarzenia.

Czytaj więcej: Ticketmaster pozwoli wybijać NFT


MicroStrategy i Michael Saylor pozwani za oszustwa podatkowe

Były prezes MicroStrategy Michael Saylor został oskarżony o niezapłacenie 25 mln dolarów podatków na rzecz Dystryktu Kolumbii. Jego spółka miała wiedzieć o całej sprawie. Teraz obojgu grozi kara ponad 100 mln dolarów grzywny. Prokurator DC wskazał, że Saylor mieszkał tu od 2005 roku, ale zatajał ten fakt, żeby płacić niższe podatki w innym miejscu.

Czytaj więcej: MicroStrategy i Michael Saylor oszukiwali na podatkach?


Indonezja: państwowa giełda kryptowalut ruszy do końca 2022

Rząd Indonezji już od dłuższego czasu zapowiada uruchomienie giełdy kryptowalut, na której znajdą się regulowane firmy z branży wirtualnych aktywów. Według najnowszych informacji, podanych przez wiceministra handlu, platforma wystartuje do końca roku. Według polityków jej głównym celem ma być zwiększenie bezpieczeństwa inwestorów na rynku kryptowalut. Według lokalnego nadzoru finansowego (Bappebti) w Indonezji jest ich już ponad 15 milionów. –> źródło: CoinDesk


Binance na szóstym miejscu w globalnym rankingu jednorożców

Giełda kryptowalut Changpenga Zhao zajmuje szóste miejsce w globalnym rankingu jednorożców (startupów o wycenie powyżej 1 mld dolarów) Hurun Research Global Unicorn Index 2022. Pierwsze miejsce utrzymała spółka Douyin (operator TikToka), a na drugim znalazło się SpaceX Elona Muska.

Największe jednorożce: Hurun
Największe jednorożce: Hurun

9% instytucji z Hongkongu rezygnuje z kryptowalut

Taką informację postawił w centrum swojego raportu South China Morning Post. Informacja pochodzi z wcześniejszego badania autorstwa  Bitstamp, w którym uwzględniono 253 inwestorów instytucjonalnych z Hongkongu. Faktycznie 9% z nich stwierdziło, że zmniejszy swoją ekspozycję na kryptowaluty. Z drugiej strony Bitstamp donosił, że 29% ankietowanych planuje wydać więcej na zakup cyfrowych aktywów. –> źródło: Blockchain News


Binance zamroził konto rosyjskiego producenta broni

Władysław Łobajew, rosyjski producent broni, korzystał z konta na giełdzie Binance, zbierając fundusze na wsparcie wojsk tego kraju na Ukrainie. Po potwierdzeniu tych informacji Binance zamroził jego środki. W zeszłym tygodniu ukraińskie służby doniosły o przejęciu kryptowalut służących Rosjanom. W obu sprawach pojawia się taka sama kwota, czyli 21 000 dolarów. CoinDesk potwierdził, że chodzi o tę samą sprawę.


203 mln USD na rozwój Plaży Bitcoin w Salwadorze

Salwadroska Bitcoin Beach otrzyma rządową dotację na rozwój infrastruktury nadmorskiego miasteczka El Zonte. Cześć z 203 milionów dolarów, przyznanych na ten cel, posłuży do rewitalizacji 15 km kwadratowych plaży. Reszta sumy sfinansuje klub, centrum handlowe, parking i oczyszczalnię ścieków. –> źródło: beincrypto.com

sytuacja na rynku kryptowalut 1.09.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.