MicroStrategy i Michael Saylor pozwani za oszustwa podatkowe | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy i Michael Saylor pozwani za oszustwa podatkowe

Michał Misiura
michael saylor i microstrategy pozwani o unikanie podatków w dc

Prokurator Generalny Dystryktu Kolumbia (DC) twierdzi, że Saylor ukrywał swoje prawdziwe miejsce zamieszkania, żeby unikać płacenia podatków. W proces miała być zaangażowana jego spółka MicroStrategy.


Karl Racine, pełniący funkcję Prokuratora Generalnego amerykańskiej stolicy, postawił zarzuty wobec Michaela Saylora oraz spółki MicroStrategy, będącej największym korporacyjnym posiadaczem bitcoinów na świecie. Biznesmen jest oskarżony o uchylanie się od płacenia podatków, poprzez zatajenie miejsca zamieszkania. Jako swój adres miał podawać stan, w którym obowiązują niższe opłaty. O wszystkim miała wiedzieć jego spółka.

Według biura prokuratora generalnego Michael Saylor uniknął zapłaty ponad 25 milionów dolarów w podatkach dochodowych, mieszkając na terenie Dystryktu Kolumbii. Maksymalna grzywna, którą może otrzymać razem z MicroStrategy to ponad 100 milionów dolarów. Racine poinformował o podjętych krokach w poście zamieszczonym na Twitterze:

Chcesz żyć w naszym pięknym mieście, więc płać podatki

Jak twierdzą władze biznesmen, którego majątek szacuje się na miliard dolarów, od 2005 roku zamieszkuje apartament o powierzchni 650 metrów kwadratowych, zlokalizowany w Georgetown. Mimo to nigdy nie odprowadził podatku na terenie DC.

(…) jeśli będziesz czerpać wszystkie korzyści z życia w naszym wspaniałym mieście, a jednocześnie odmawiasz płacenia sprawiedliwego udziału w podatkach, pociągniemy cię do odpowiedzialności – skomentował Karl Racine.

Jak informowaliśmy na początku sierpnia, Michael Saylor ustąpił ze stanowiska CEO MicroStrategy, na rzecz objęcia obowiązków dyrektora operacyjnego. Według jego słów ma to pozwolić mu skoncentrować się na bitcoinowych aspektach działalności spółki. MicroStategy posiada około 130 000 bitcoinów, co czyni go największym korporacyjnym posiadaczem BTC na świecie.

michael saylor i microstrategy pozwani o unikanie podatków w dcreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.