Ticketmaster wyemituje NFT na blockchainie Flow | Wiadomości | CrypS.

Ticketmaster wyemituje NFT na blockchainie Flow

Redakcja
ticketmaster (1)

Wiodąca usługa sprzedaży biletów Ticketmaster wyda NFT dla wydarzeń na żywo za pośrednictwem blockchaina Flow.


Ticketmaster NFT

Gigant branży biletowej Ticketmaster formalnie wszedł w przestrzeń NFT po cichym sześciomiesięcznym programie pilotażowym. Organizatorzy wydarzeń korzystający z Ticketmaster będą teraz mogli wystawiać NFT przed, w trakcie lub po wydarzeniach na żywo.

Ticketmaster pierwotnie nawiązał współpracę z siecią Polygon w 2021 roku, aby wydać wirtualne NFT dla posiadaczy biletów NFL. W tym roku jednak firma zdecydowała się przyjąć blockchain Flow. Wcześniej pilotowała to partnerstwo wydając kolekcję 70 000 NFT przekazanych posiadaczom biletów Super Bowl.

Partnerstwo ma się przedłużyć w tym sezonie NFL. Niektóre NFT mają oferować różne korzyści, takie jak spotkania z gwiazdami lub nagrody lojalnościowe. Inne będą po prostu cyfrowymi kolekcjami.

Ticketmaster po cichu wprowadził funkcjonalność NFT w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, podobno wybijając w tym czasie ponad pięć milionów NFT. W programie pilotażowym wzięli udział między innymi Apollo Theater, zespół rockowy The Black Crowes oraz piosenkarz Gavin DeGraw.

Blockchain Flow

Flow to blockchain zbudowany przez wspieraną przez Andreessen Horowitz firmę Dapper Labs, która osiągnęła znaczący sukces na rynku NFT dzięki swojemu naciskowi na sport i pamiątki o tematyce sportowej. Projekty Dapper Labs obejmują NBA Top Shots, NFL All Day i UFC Strike.

Token Flow wzrósł o 7,5% na wieść o partnerstwie. Ticketmaster jest jednym z największych na świecie serwisów biletowych i dominuje na ogromnej części amerykańskich rynków sportowych.

Wśród jego licznych partnerów znalazły się między innymi National Football League (NFL), National Basketball Association (NBA), National Hockey League (NHL), United States Tennis Association i World Wrestling Entertainment (WWE).

ticketmaster (1)reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.