Wierzyciele Mt. Gox dementują pogłoski o zwrocie BTC | Wiadomości | CrypS.

Wierzyciele Mt. Gox dementują pogłoski o zwrocie BTC

Redakcja
mt gox

Wbrew plotkom, syndyk Mt. Gox Nobuyaki Kobayashi nie rozpoczął dystrybucji środków w ramach procesu cywilnej rehabilitacji. Taką informację podał jeden z wierzycieli upadłej giełdy, Eric Wall.


Mt. Gox nie dystrybuuje monet – ani w tym tygodniu, ani w przyszłym. Źródło: Jestem wierzycielem platformy. System wykupu nie jest jeszcze uruchomiony. […] Obecnie nie możesz nawet określić, gdzie (na jaką giełdę) chcesz wysłać swoje BTC i BCH.

Wcześniej w sieci pojawiły się plotki o dystrybucji 140 000 BTC dla pożyczkodawców platformy, która miała odbyć się 28 sierpnia. Jest to prawdopodobnie związane z lipcową wypowiedzią Kobayashiego – wskazał on wtedy na “koniec sierpnia” jako początek okresu “restrykcyjnego”.

Wall podkreślił, że wypłaty nastąpią w transzach i nie ogłoszono jeszcze ostatecznych dat. Dodał, że niektórzy uczestnicy procesu sprzedali swoje roszczenia wobec Mt. Gox do Fortress. Informacje te potwierdził również inny pożyczkodawca giełdy, założyciel Metallicusa Marshall Hayner.

Jestem wierzycielem Mt. Gox i mogę potwierdzić, że nie jesteśmy blisko otrzymania naszych bitcoinów. Większość osób, tak jak ja, nie zamierza sprzedawać. Nie wierz w to, co mówią ci influencerzy na Twitterze.

Niektórzy podawali potencjalne płatności dla wierzycieli jako jeden z powodów niedawnego spadku ceny BTC. Niektórzy w społeczności są jednak przekonani, że napływ dodatkowych 140 tysięcy BTC na rynek nie będzie wywierał dużej presji na kursy.

Bitcoin przez ostatnie 24 godziny poruszał się w zakresie 19 800 – 20 280 USD. W chwili pisania tego tekstu, aktywo jest notowane w pobliżu 20 000 dolarów.

Historia spłaty Mt. Gox

Dla przypomnienia, Mt.Gox ogłosił bankructwo w 2014 roku. Proces rehabilitacji cywilnej został uruchomiony w 2018 roku.

Kilka lat później, w 2020 roku, Kobayashi złożył plan spłaty wierzycieli w sądzie w Tokio, który zatwierdził dokument. W tym czasie w portfelu Mt.Gox znajdowało się 137 891 BTC.

W społeczności wielokrotnie pojawiały się obawy, że rozpoczęcie wypłat dla wierzycieli Mt.Gox wywrze presję na cenę bitcoina, ponieważ wielu z nich może zacząć sprzedawać aktywa po ich otrzymaniu.

mt goxreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.