Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [09.07.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [09.07.2024]

Kursy kryptowalut 09.07.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 9 lipca 2024 r.


Spis treści:


Obniżki stóp proc. w USA. Jerome Powell mówi, dlaczego się z tym nie śpieszą

Przewodniczący amerykańskiej Rezerwy Federalnej studzi oczekiwania wszystkich osób, które oczekują nadejścia niebawem obniżek stóp procentowych. Jerome Powell przemawiając dziś przed Senacką Komisją Bankową mówił o tym, jak obecnie wygląda polityka banku centralnego USA dot. walki z inflacją oraz na jaki moment czekają z luzowaniem ilościowym.

Czytaj więcej: Jerome Powell wskazuje, dlaczego Fed nie śpieszy się z obniżkami stóp proc.

Rząd Niemiec już chyba sam się pogubił w temacie sprzedaży BTC

W co tak naprawdę gra niemiecki rząd wysyłając spore ilości bitcoinów na różne giełdy? Cała sytuacja zaczyna przypominać próby manipulowania ceną tego aktywa. Ostatnie ruchy tamtejszej władzy to istny rollercoaster.

Czytaj więcej: Sytuacja dot. sprzedaży bitcoina przez Niemcy robi się coraz dziwniejsza

Młode pokolenie przeznaczy około 6 bilionów dolarów, które odziedziczy, na kryptowaluty

Niektórzy ciężko pracowali na swoje fortuny i poświęcili wiele lat na budowanie własnych małych imperiów, podczas gdy inni mieli jeszcze trudniejsze zadanie, bowiem musieli “wszystko sami odziedziczyć” (jak to mawiał najsłynniejszy Jan Paweł w historii). W każdym razie, z analiz Bank of America wynika, że wielu Milenialsów oraz osób z pokolenia X swoje przyszłe majątki, które dostaną w spadku, zainwestują na rynku kryptowalut.

Czytaj więcej: Za 20 lat nowe pokolenie może wpompować w rynek kryptowalut ponad 6 bilionów USD

CEO Binance obnaża kłamstwo Petera Schiffa. Wall Street skupuje BTC na dołku

W czasie, gdy przeciwnicy bitcoina korzystając z jego obecnej słabości cenowej chcą podkreślić swoje racje przeciwko tej kryptowalucie, dyrektor generalny Binance – Richard Teng – wskazuje na dowód świadczący o tym, że popyt na ten walor wciąż utrzymuje się na dużym poziomie. Instytucje wcale nie odwróciły się od BTC i również korzystają z tego, że jego kurs wyrysowuje obecnie swój lokalny dołek.

Czytaj więcej: CEO Binance ma dobrą wiadomość dla traderów bitcoina

Messi wspiera projekt krypto, który promuje ekologię. Co może pójść nie tak?

Żywa legenda futbolu kolejny raz nawiązała współpracę z branżą kryptowalut. Dotychczas Messi był kojarzony z bycia ambasadorem giełdy Bitget, a teraz okazuje się, że wspiera memecoinowy projekt, który ma promować ekologię. Pomysł sam w sobie jest godny pochwały, ale to chyba nie jest dobra droga do wspierania ratowania naszej planety.

Czytaj więcej: Leo Messi promuje memecoina, który ma zwrócić uwagę na poważny problem

Andrew Tate zamierza zmienić branżę kryptowalut

Najbardziej kontrowersyjny inwestor bitcoina, który niedawno wypuścił na rynek własny token, mocno pojechał po tej branży. Co by nie mówić, w wielu kwestiach, które poruszył w rozmowie z Michaelem Jerome’em, możemy się z nim zgodzić.

Czytaj więcej: Andrew Tate kpi z maksymalistów bitcoina i mocno krytykuje “kulturę kryptowalut”

Republikanie w USA stworzyli dedykowaną platformę do wspierania bitcoina

Temat bitcoina zaczyna być coraz częściej poruszaną kwestią przez Donalda Trumpa w kwestii listopadowych wyborów prezydenckich. Teraz Republikanie powołali do życia specjalną platformę, która ma na celu wspieranie innowacji technologicznych z tego sektora. Natomiast analityk VanEck – Matthew Sigela – wyjaśnił, dlaczego wybory w USA doprowadzą do wzrostu kursu BTC po nowe ATH.

Czytaj więcej: Wybory w USA doprowadzą do nowego ATH bitcoina? VanEck wyjaśnia, jak

Ostatnia część “Jak Czytać Cenę?”. Wielki Finał serii porusza kluczową sprawę

Już jest koniec… bowiem dziś ukazała się ostatnia z zaplanowanych części naszej serii “Jak Czytać Cenę?”. Czy na rynku naprawdę zarabia się pieniądze, nie oferując przy tym żadnej wartości? Jak dużego kapitału potrzebujemy, by osiągnąć tę mityczną “wolność finansową”? O tym i o wielu innych kluczowych kwestiach dla tradingu przeczytacie poniżej.

Czytaj więcej: Jak Czytać Cenę? Część XVIII (OSTATNIA): “Wen Moon? Wen Lambo?”

Kursy kryptowalut 09.07.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.