Wybory w USA doprowadzą do nowego ATH bitcoina? VanEck wyjaśnia, jak | Wiadomości | CrypS.

Wybory w USA doprowadzą do nowego ATH bitcoina? VanEck wyjaśnia, jak

Patrzysz na wykres bitcoina i chce ci się płakać? Spokojnie, szef działu ds. cyfrowych aktywów VanEck ma dobre wieści. Jego zdaniem wybory w USA zwiększą wycenę kryptowaluty. Możemy zobaczyć nawet nowe ATH!


  • Matthew Sigela z VanEck jest zdania, że wybory w USA sprawią, że bitcoin zdrożeje.
  • Partia Republikańska stworzyła nawet platformę promującą cyfrowe aktywa.

VanEck jest giełdowym bykiem

W poście Matthew Sigela na platformie mediów społecznościowych X czytamy, że spadek kursu bitcoina nie powinien zrażać hodlerów. Jest bowiem efektem działań rządu Niemiec, który zaczął sprzedawać BTC przejęte wcześniej z nielegalnej platformy streamingowej.

VanEck dostrzega jednak szanse dla BTC. Wskazuje na tzw. miękkie lądowanie amerykańskiej gospodarki, cięcia stóp proc. i potencjalną wygraną Donalda Trumpa w wyborach.

(…) w obliczu ciągłego spadku inflacji i sytuacji, w której gospodarka amerykańska znajduje się w fazie czegoś, co wygląda na miękkie lądowanie, długo oczekiwany zwrot w polityce pieniężnej wydaje się coraz bliższy. Oczekujemy, że wybory staną się katalizatorem nowych historycznych maksimów BTC

– napisano w poście.

Jak dodał dalej:

Na rynkach wschodzących adopcja bitcoina jest kontynuowana, a trzy kolejne kraje (Kenia, Etiopia i Argentyna) ogłosiły, że w tym roku będą kopać bitcoiny za pomocą energii będącej własnością rządu.

Jego zdaniem nadal najrozsądniejszą strategią jest długoterminowe inwestowanie w BTC.

Trump zmieni amerykańską politykę dot. kryptowalut?

Ze wspomnianymi wyborami coś jest na rzeczy. Republikański Komitet Narodowy nie wymienił, co prawda, kwestii kryptowalut jako priorytetu, ale założył platformę, której celem jest wspieranie innowacyjności na tym polu.

Republikanie zakończą bezprawne i nieamerykańskie ataki Demokratów na kryptowaluty i sprzeciwią się stworzeniu cyfrowej waluty banku centralnego

– czytamy w dokumencie partii.

Republikanie “będą bronić prawa do kopania bitcoinów i zapewnią każdemu Amerykaninowi prawo do samodzielnej opieki nad swoimi zasobami cyfrowymi oraz do przeprowadzania transakcji wolnych od nadzoru i kontroli rządowej”.

Sam Donald Trump przez lata przeszedł ewolucję – od wroga bitcoina do fana kryptowalut. Oczywiście, może być to tylko polityczny cynizm i chęć walki o elektorat. Ważne jednak, że wyniknie z tego coś dobrego dla rynku.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.