Leo Messi promuje memecoina, który ma zwrócić uwagę na poważny problem | Wiadomości | CrypS.

Leo Messi promuje memecoina, który ma zwrócić uwagę na poważny problem

Legenda piłki nożnej, Leo Messi, promuje watercoina. Jest to memecoin, który ma pomóc w podnoszeniu świadomości ekologicznej.


  • Leo Messi promuje projekt Watercoin. Ma przy tym poruszyć w społeczności kryptowalut ważną kwestię,
  • Problem w tym, że wiele wskazuje na to, że to typowy memecoin. To zbyt mało, by uratować świat.

Leo Messi i watercoin

Leo Messi, najsłynniejszy piłkarz świata, w swoich social mediach promuje bazującego na Solanie memecoina o nazwie watercoin (WATER).

Projekt koncentruje się na podnoszeniu świadomości w kwestiach związanych z wodą. Ma też poważne ambicje: chce stać się memecoinem, który służy do promocji ekologii.

Plan działania WaterCoin jako projektu jest oparty na czterech etapach. Pierwszy to przedsprzedaż tokena. Potem doszedł do tego handel na scentralizowanych giełdach oraz szersza promocja (w tym partnerstwa z gwiazdami). Ostatnia faza to stanie się “ekologiczną walutą”, która będzie wykorzystywana do realizacji celów charytatywnych.

Analitycy Lookonchain zauważyli, że po rozpoczęciu handlu watercoinem na DEX-ach Raydium i Jupiter stało się coś dziwnego. 844,44 mln jednostek trafiło na 11 nowych portfeli, które nie brały udziału w przedsprzedaży. Adresy te otrzymały następnie ponad 18 600 SOL.

Krótko po premierze cena tokena spadła, co skłoniło ekonomistę i tradera Alexa Krugera do nazwania go “prawdziwym shitcoinem”. Jednak 8 lipca kurs coina wzrósł do 0,0009 USD.

Źródło: CoinGecko

Czy to dobry pomysł?

Problem w tym, że może lepszym pomysłem byłoby stworzenie szerszej platformy do promocji ekologii i działań dot. poprawy stanu środowiska naturalnego.

Memecoiny nie kojarzą się bowiem z czymś poważnym. Do tego wystarczy spojrzeć na wykresy ich kursów, by pojąć, że i z tym projektem może być coś nie tak. Najczęściej to typowe coiny “pump & dump”. Ich wyceny nagle mocno rosną, by po krótkim okresie spaść.

Warto dodać, że na rynku są już blockchainowe startupy, które w o wiele ciekawszy sposób promują troskę o środowisko.

W 2022 roku Samsung dołączył do listy firm wykorzystujących blockchaina do śledzenia procesu sadzenia drzew. Za wszystkim stało Veritree. Inicjatywa skupiała się na odtwarzaniu lasów na Madagaskarze.

Do tego proekologiczne są projekty, które promują OZE. Woda czy powietrze są wykorzystywane do kopania bitcoinów. O krok dalej poszedł Salwador. Kraj ten niedawno ogłosił, że wykopał aż 474 bitcoiny przy użyciu geotermalnej energii wulkanicznej.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.