Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [09.04.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [09.04.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 09.04.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 9 kwietnia 2024 r.


Spis treści:


Silne spadki bitcoina już na dniach. Oto główny powód

Jeżeli po cichu plujecie sobie w brodę, że nie dokupiliście więcej BTC w okresie, gdy nie był jeszcze tak drogi, mamy dla Was dobrą wiadomość. Niebawem pojawi się kolejna szansa, by skorzystać na spadkach kursu króla kryptowalut, o czym więcej pisze założyciel BitMEX.

Czytaj więcej: Buy the dip! Arthur Hayes wyjaśnia, dlaczego kurs bitcoina zaraz mocno spadnie

CEO Binance opowiada o problemach z siedzibą giełdy

Do dziś temat głównego biura największej giełdy kryptowalut na świecie pozostaje owiany tajemnicą. Jednakże niedługo może to się zmienić, bowiem Binance dąży do uruchomienia swojej oficjalnej siedziby. Przed firmą jednak stoi sporo wyzwań, o których opowiedział obecny CEO, czyli Richard Teng.

Czytaj więcej: Binance w końcu będzie mieć oficjalną siedzibę. Dlaczego giełda kryptowalut do teraz jej nie posiada?

Toncoin z nowym ATH, a CertiK wykrywa poważną lukę Telegrama

Jeżeli korzystacie z Telegrama za pośrednictwem tej samej desktopowej wersji, z której Wasze cyfrowe portfele, to musicie być bardzo ostrożni. Firma monitorująca podejrzane incydenty w cyberprzestrzeni – CertiK – przekazała dziś, że odkryto krytyczny błąd tego pierwszego. Pomimo pojawienia się tych doniesień kurs toncoina (TON), czyli tokena powiązanego z topowym komunikatorem zaliczył dziś swoje nowe ATH po tym, jak wzrósł na wykresie o ponad 30%.

Czytaj więcej: Toncoin rośnie o ponad 30% i zalicza ATH, mimo krytycznej luki Telegrama

Olejcie ETF-y i obserwujcie ten segment rynku – sugeruje 10x Research

“W mieście pojawili się nowi szeryfowie i to oni rozdają karty” – informują analitycy z 10x Research. Sugerują, by zamiast obserwowania wpływów do spotowych ETF-ów skupić się bardziej na innym segmencie rynku kryptowalut.

Czytaj więcej: Zapomnij o ETF-ach. Ten wskaźnik potwierdza, że trwa hossa na kryptowaluty

Kolejna firma idzie w ślady MicroStrategy i już odnotowała 90% wzrostu na giełdzie

MicroStrategy inspiruje spółki notowane na giełdach, by te inwestowały w bitcoina. W ślad za amerykańską firmą podążyło przedsiębiorstwo z Japonii, które ogłosiło przeznaczenie 1 miliarda jenów na zakup BTC. Jego akcje od wczoraj mocno skoczyły.

Czytaj więcej: Kolejna firma inwestuje w bitcoina. Jej akcje skoczyły o ponad 100%

Stephen King wyjaśnia, dlaczego to AI potrzebuje jego, a nie odwrotnie

Legendarny pisarz zdaje sobie sprawę z tego, ile obaw u jego kolegów po fachu rodzi rozwój generatywnej sztucznej inteligencji. King jednak jest przekonany, że właśnie takie osoby jak on będą zawsze o krok przed AI.

Czytaj więcej: Stephen King nie boi się AI. Król horrorów sugeruje kolegom z branży, co może ich uratować

Kursy kryptowalut 09.04.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.