Buy the dip! Arthur Hayes wyjaśnia, dlaczego kurs bitcoina zaraz mocno spadnie | Wiadomości | CrypS.

Buy the dip! Arthur Hayes wyjaśnia, dlaczego kurs bitcoina zaraz mocno spadnie

Jacek Walewski

Patrzysz zapewne dziś na wykres bitcoina i liczysz już, ile zarobisz na kryptowalutach do końca kwietnia. Figę – odpowiada współzałożyciel BitMEX, Arthur Hayes. Jego zdaniem przed nami spadki.


  • Arthur Hayes jest zdania, że kurs bitcoina w kwietniu spadnie. Powodem ma być halving,
  • Biznesmen uważa, że krótkoterminowo podział nagrody dla górników doprowadzi do korekty.

Arthur Hayes ostrzega przed spadkiem ceny

Obecnie na giełdach kryptowalut widać wzrosty. Tylko od wczoraj bitcoin zdrożał o ok. 2%. W skali 7 dni widać wzrost ma poziomie 6,2%.

A do tego przed nami halving i potencjalne cięcia stóp proc. w USA. Nic tylko oglądać wykres, zajadając przy tym popcorn.

Tyle że nagle na salę kinową wchodzi smurf Maruda w postaci Arthura Hayesa. Założyciel giełdy BitMEX jest zdania, że przed nami nie pola usłane różami, a grzęzawiska! Powód? Halving! Tak, tak, nie regulujcie odbiorników.

W poście na swoim blogu z 8 kwietnia Hayes napisał, że oczywiście też jest zdania, że halving bitcoina podniesie jego cenę, ale “w średnim okresie”. Problem w tym, że „bezpośrednio przed i po” podziale nagrody dla górników, kurs może spadać.

„Narracja o pozytywnym [wpływie] halvingu” na kurs BTC jest dobrze zakorzeniona, wskazał.

Kiedy większość uczestników rynku zgadza się co do określonego wyniku, zwykle dzieje się coś odwrotnego

– ostrzegł.

Dodał, że halving przypada również na moment, w którym „płynność dolara jest mniejsza niż zwykle”. I faktycznie Fed nadal nie tnie stóp proc.

Dlatego uważam, że ceny bitcoina i kryptowalut ogólnie spadną w okolicach halvingu […] Doda to paliwa do szalejącej wyprzedaży aktywów

– spuentował Hayes.

Czy Hayes ma rację?

Czy biznesmen ma jednak rację? To, o czym pisze, to po prostu stara zasada “kupuj plotki, sprzedawaj fakty”. Innymi słowy, rynek gra pod dane wydarzenie, a gdy to staje się “faktem”, dochodzi do korekty.

Długoterminowo sytuacja na rynku wygląda na zdrową i sam Hayes uważa, że czekają nas wzrosty. Tyle że po drodze może dojść do spadków.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.