Kolejna firma inwestuje w bitcoina. Jej akcje skoczyły o ponad 100% | Wiadomości | CrypS.

Kolejna firma inwestuje w bitcoina. Jej akcje skoczyły o ponad 100%

Karolina Zawodnik
Metaplanet bitcoin

Pewną japońską spółkę publiczną okrzyknięto mianem “następcy MicroStrategy”. Wszystko z uwagi na to, że dodała ona BTC o wartości około 6,5 miliona dolarów do swojego portfela korporacyjnego.


  • Wydaje się, że japońska spółka publiczna Metaplanet próbuje naśladować amerykańskiego giganta korporacyjnego MicroStrategy pod względem inwestycji w cyfrowe aktywa,
  • 8 kwietnia br. azjatycka firma ogłosiła, że ​​kupuje monety BTC o wartości 1 miliarda jenów (około 6,5 miliona dolarów) w ramach swojej strategii korporacyjnej.

Metaplanet inwestuje w bitcoina

Spółka notowana na giełdzie w Tokio – Metaplanet – poinformowała o swoim najnowszym zakupie monet BTC za pośrednictwem postu na platformie X. Jako powód tej decyzji inwestycyjnej podała chęć zabezpieczenia się przed ryzykiem związanym z dewaluacją waluty fiducjarnej i inflacją.

W publicznym ogłoszeniu firma ta zaznaczyła, iż wspomniany zakup jest częścią szerszego wykorzystania potencjału bitcoina. Ruch ten zyskał poparcie m.in. od legendarnego managera funduszy hedgingowych – Marka Yusko.

Metaplanet podobnie, jak MicroStrategy zamierza wykorzystać przewagę BTC przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka. Należy przypomnieć, iż amerykańska spółka, której prezesem jest Michael Saylor, zgromadziła od 2020 roku pokaźną ilość bitcoinów. Obecnie plasuje się ona, jako jeden z największych korporacyjnych posiadaczy tej kryptowaluty wśród spółek publicznych.

Akcje Metaplanet zyskują na wartości

Od czasu wydania ogłoszenia o zakupienie bitcoinów, akcje spółki Metaplanet wzrosły o 105%! Nabycie BTC zostało ciepło przyjęte przez inwestorów. Dzięki niemu zyskali oni ekspozycję na największą z kryptowalut.

Metaplanet
Wykres akcji Metaplanet. Źródło: tradingview.com

Należy przypomnieć o tym, że w grudniu 2023 r. nastąpiła kluczowa zmiana w japońskim prawie po zatwierdzeniu przez tamtejszy rząd krajowych ram podatkowych dla cyfrowych aktywów.

Zgodnie z nimi od 1 kwietnia 2024 r. japońskie firmy nie muszą już płacić podatku od niezrealizowanych zysków z posiadanych kryptowalut. Wcześniej były one zobowiązane do zgłaszania wirtualnych walut otrzymanych od stron trzecich oraz rozliczania różnicy między ich wartością rynkową a wartością księgową. Co ciekawe, musiały one to zrobić niezależnie od tego, czy sprzedały kryptowalutę.

Kupując BTC, Metaplanet dołączyła do rosnącej liczby spółek publicznych wykorzystujących bitcoina po to, aby maksymalizować wartość dla akcjonariuszy. Najnowsze ogłoszenie może stanowić byczy sygnał, świadczący o rosnącym przyjęciu czołowej z kryptowalut w Azji!

Metaplanet bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.