Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.05.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.05.2023]

kurs kryptowalut dzisiaj 8 maja 2023 08.05.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 8 maja 2023 roku


Spis treści:


Lichtenstein umożliwi płacenie podatków bitcoinami

Księstwo Liechtensteinu chce wprowadzić kryptowalutę bitcoin jako opcję płatności za usługi rządowe – poinformował szwajcarski dziennik „Handelsblatt”. Informacje na ten temat miał przekazać premier państwa, Daniel Risch, który nie podał jednak konkretnego harmonogramu.

Czytaj więcej: Lichtenstein umożliwi płacenie podatków bitcoinami


Binance znowu wpada w kłopoty w USA. Chodzi o sankcje na Rosję

Binance pozwalało na handel swoim rosyjskim klientom po napaści ich kraju na Ukrainę i nałożeniu na niego sankcji. Rosjanie otrzymali wprawdzie pewne ograniczenia, jednak według niedawnych raportów miały one zostać zniesione. Sprawie przygląda się Departament Sprawiedliwości USA, który bada, czy giełda nie złamała sankcji.

Czytaj więcej: Binance znowu wpada w kłopoty w USA. Chodzi o sankcje na Rosję


SEC zapłacił 279 mln USD informatorowi

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prowadzi program nagradzania sygnalistów, którzy pomagają karać nieuczciwe firmy z branży finansowej. Mogą oni otrzymać od 10 – 30% nałożonej grzywny. Ostatnio SEC przyznał takiej osobie rekordową nagrodę 279 mln dolarów.

Czytaj więcej: SEC zapłacił 279 mln USD informatorowi


Kolejna aktualizacja Ethereum wprowadzi wiele nowych funkcji

Fundacja Ethereum szykuje się do kolejnej aktualizacji sieci, nazwanej Dencun, która będzie zawierała pakiet ulepszeń EIP-4844, EIP-6780, EIP-1153 i EIP-6475. Celem jej wdrożenia ma być obniżenie opłat transakcyjnych oraz wprowadzenie nowych funkcjonalności.

Czytaj więcej: Kolejna aktualizacja Ethereum wprowadzi wiele nowych funkcji


Binance dokonało tajemniczych transferów BTC

Binance, największa giełda kryptowalut na świecie, przeniosła w niedzielę bitcoiny o wartości około 4,4 miliarda USD, wynika z analizy przeprowadzonej przez firmę badawczą CryptoQuant.

Czytaj więcej: Tajemniczy transfer bitcoinów na Binance


Kurs pepecoina (PEPE) nurkuje

Stało się to, przed czym ostrzegało wielu doświadczonych inwestorów. Pepecoin (PEPE) stracił swój blask. Kurs memecoina spadł w krótkim czasie o prawie 45%, po osiągnięciu szczytu na poziomie 0,00000431 USD, co miało miejsce w piątek.

Czytaj więcej: Pepecoin spada. W krótkim czasie stracił blisko połowę swojej wartości


Zonda zmienia nazwę na zondacrypto

Pochodząca z polski giełda kryptowalut Zonda przeszła kolejny rebranding. Od dziś jej nazwa to zondacrypto. Platforma, która zaczynała jako BitBay, powstała w 2014 roku. Wraz ze zmianą nazwy zondacrypto przedstawiła także swój giełdowy token ZND.


Chiński Sąd Najwyższy zezwala na spłacanie długów kryptowalutami

Według doniesień reportera Colina Wu, Chiński Sąd Najwyższy uznał, że uregulowanie długu przy użyciu niewielkiej ilości aktywów cyfrowych może być uznane za legalne, jeśli obie strony wyrażą na to zgodę. Orzeczenie pokazuje, że chińskie regulacje dotyczące kryptowalut wciąż ewoluują i to nawet pomimo zakazów nałożonych na branżę.


Ripple wyda 200 mln $ na walkę prawną z SEC

CEO Ripple Brad Garlinghouse powiedział, że jego spółka może wydać do 200 milionów dolarów do czasu zakończenia walki prawnej z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). –> źródło: CNBC


Kapitalizacja tokenów na bitcoinie przekracza 900 mln $

Tokeny utworzone na blockchainie bitcoina za pośrednictwem protokołu Ordinals, przekroczyły całkowitą wartość rynkową 900 milionów dolarów. Największym projektem jest memecoin Ordi, który zaliczył skok o 22 500% do 25 USD dzisiaj z 0,11 USD na początku kwietnia. –> źródło: The Block


Warren Buffett: bitcoin nie ma szans stać się światową walutą rezerwową

Podczas dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy Berkshire Hathaway, Warren Buffett wypowiedział się również na temat bitcoina. Zdaniem miliardera pierwsza kryptowaluta nie ma szans na uzyskanie statusu światowej waluty rezerwowej, a utrata wiary w dolara, nie będzie oznaczać  sukcesu dla BTC. Buffett nazwał dalsze drukowanie pieniędzy „szaleństwem”, ale podkreślił, że nie widzi kandydatów, którzy mogliby zastąpić amerykańską walutę. –> źródło: CNBC


Coinbase rozważa utworzenie strategicznego hubu w ZEA

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase rozważa utworzenie centrum obsługującego Bliski Wschód i sąsiednie regiony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Takie informacje przekazał na Twitterze wiceprezes spółki ds. rozwoju międzynarodowego i biznesowego- Nana Murugesan.


Argentyna zakazała sprzedaży kryptowalut przez aplikacje płatnicze

Centralny Bank Argentyny zakazał sprzedaży kryptowalut za pośrednictwem aplikacji płatniczych tłumacząc, że stara się ograniczyć ryzyko finansowe, stwarzane przez cyfrowe aktywa. Prawdziwym powodem może być jednak konkurencja dla lokalnej waluty niszczonej przez inflację, która przekroczyła w marcu 100% r/r. –> źródło: Decrypt

kurs kryptowalut dzisiaj 8 maja 2023 08.05.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.