SEC zapłacił 279 mln USD informatorowi | Wiadomości | CrypS.

SEC zapłacił 279 mln USD informatorowi

Dawid Kucharczyk
SEC obciąża twórcę programu CoinDeal Crypto Scheme i siedem innych osób

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd od jakiegoś czasu wypłaca nagrody za przekazanie jej ważnych informacji w kluczowych sprawach. W piątek SEC wypłacił historyczną nagrodę wynoszącą aż 279 milionów dolarów.


Ważny kamień milowy dla SEC

SEC często współpracuje z informatorami, aby doprowadzić finansowych przestępców przed oblicze sprawiedliwości. Należy tutaj wspomnieć, że nie chodzi tylko o naruszenia w obrębie sektora kryptowalut. Nagrody wynoszą zazwyczaj od 10 do 30 procent nałożonej grzywny i są wypłacane tylko w przypadku podania informacji, które doprowadzą do wyroku.

279 milionów dolarów wypłacone przez SEC anonimowemu informatorowi to historyczny rekord. To także więcej niż wszystkie nagrody wypłacone w poprzednim roku kalendarzowym. W ubiegłym roku finansowy regulator wypłacił łącznie 229 milionów dolarów, rozłożonych na 103 nagrody.

Według SEC jest to znaczący kamień milowy i potwierdzenie skuteczności programu Komisji. Gurbir Grewal, dyrektor w SEC powiedział:

Wielkość nagrody – największa w historii programu – nie tylko zachęca informatorów do zgłaszania się z cennymi informacjami o potencjalnych naruszeniach finansowych, ale także odzwierciedla ogromny sukces naszego programu informatorów.

Informator pozostaje anonimowy

Aby chronić informatora, nie ujawniono żadnych informacji o jego tożsamości ani o jaką sprawę chodzi. W związku z tym nie można nawet określić, czy sprawa dotyczy sektora kryptowalut, czy też Wall Street.

Ujawniono jednak, że wspomniana osoba dostarczyła bardzo kluczowych informacji w sprawie, nad którą SEC pracowała od dłuższego czasu. Creola Kelly, szef programu stwierdziła:

Informator zapewnił pomoc, w tym wiele wywiadów i pisemnych zeznań, które były kluczowe dla powodzenia sprawy.

Podczas gdy sektor kryptowalut nie ma dobrych relacji z SEC, regulator jest jednak kluczowym filarem stabilności amerykańskiej sceny finansowej. Sektor kryptowalut jest określany przez same SEC jako „dziki zachód”. Ale inne sektory finansowe również nie zawsze grają według zasad. SEC odgrywa ważną rolę w utrzymaniu złych praktyk w ryzach.

SEC obciąża twórcę programu CoinDeal Crypto Scheme i siedem innych osóbreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.