Tajemniczy transfer bitcoinów na Binance | Wiadomości | CrypS.

Tajemniczy transfer bitcoinów na Binance

Redaktor: Michał Misiura
Binance Binance

Binance, największa giełda kryptowalut na świecie, przeniosła w niedzielę bitcoiny o wartości około 4,4 miliarda USD, wynika z analizy przeprowadzonej przez firmę badawczą CryptoQuant.


Binance transferuje bitcoiny

Środki zostały przeniesione w dwóch transzach, po 117 000 i 40 000. Powód? Sama giełda podała, że kryptowaluty zostały przetransferowane „między gorącymi i zimnymi portfelami Binance ze względu na korektę adresu BTC”.

Przypomnijmy, że zimne portfele nie są połączone z Internetem (w przeciwieństwie do gorących) i często są postrzegane jako najbezpieczniejszy sposób przechowywania kryptowalut.

Mimo wyjaśnienia, które sugeruje, że w tle nie dzieje się nic niepokojącego, media zainteresowały się transferem. Powodem jest oczywiście ubiegłoroczny upadek giełdy FTX, który mocno podważył zaufanie inwestorów do platform cyfrowych aktywów (pomijając już fakt, że dla bezpieczeństwa inwestorów kryptowaluty nie powinny być przechowywane na giełdach tylko w prywatnych portfelach). Utrzymujący się sceptycyzm wobec branży sprawił, że handlowcy są teraz czujni na każde poważne zmiany związane  z giełdami, zwłaszcza jeżeli te dotyczą przenoszenia środków.

Wstrzymanie wypłat i inne problemy

To jednak nie wszystko. Binance w niedzielę, również tymczasowo, wstrzymał wypłaty bitcoinów na około 90 minut. Powodem było ponoć przeciążenie łańcucha bloków. W poniedziałek wprowadzono kolejne zawieszenie i podano podobny powód.

Zaufanie klientów do Binance może spadać jeszcze z innego powodu. Departament Sprawiedliwości USA wziął działalność giełdy pod lupę. Chodzi o to, że firma CZ nie respektowała sankcji, jakie zostały nałożone na Rosję, po tym, jak kraj ten zaatakował Ukrainę. Innymi słowy, Binance pozwalało na handel rosyjskim klientom już po nałożeniu sankcji. Wystarczyło, by rosyjscy klienci nie przechowywali w swoich portfelach więcej niż równowartość 10 000 euro. Teraz giełdzie może grozić za to kara.

Jeżeli władze USA udowodnią Binance obchodzenie sankcji, nie będzie to pierwszy taki przypadek w historii tej firmy. W latach 2018-2021 spółka pozwalała na handel obywatelom wrogiego USA Iranu. Oficjalnie przyznała się do tego faktu.

Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.