Lichtenstein pozwoli płacić BTC za usługi rządowe | Wiadomości | CrypS.

Lichtenstein pozwoli płacić BTC za usługi rządowe

Redaktor: Michał Misiura
lichtenstein pozwoli płacić podatki bitcoinami btc

Księstwo Liechtensteinu zamierza umożliwić wykorzystanie podstawowej kryptowaluty BTC do płatności za usługi rządowe. Premier Liechtensteinu Daniel Risch złożył taką obietnicę w wywiadzie, który ukazał się w Handelsblatt. Polityk stwierdził w rozmowie z dziennikarzem, że zapewnienie opcji płatności obejmującej BTC już w najbliższym czasie zostanie wprowadzone w życie.


Premier nie przedstawił jednak żadnego konkretnego harmonogramu prac w tym kierunku. Zgodnie z obecnym harmonogramem działania księstwo prawdopodobnie będzie przyjmować depozyty dokonywane w BTC. Zgodnie ze słowami Rischa, następnie najpewniej natychmiast będzie wymieniać je na narodową walutę – franka szwajcarskiego. Risch oprócz funkcji premiera rządu jest również ministrem finansów księstwa.

Podejście stosowane przez Liechtenstein jest analogiczne do tego, które przyjęły szwajcarskie kantony takie jak Lugano czy Zug. W tych gminach mieszkańcy mogą używać BTC do płacenia za usługi rządowe.

Liechtenstein w kryptowalutowej awangardzie

Liechtenstein jest jednym z najmniejszych krajów na całym świecie, położonym w Europie między Austrią i Szwajcarią. Jeszcze w 2019 roku był uznawany za jedno z pierwszych państw, które przyjęło ustawodawstwo poświęcone technologii blockchain i kryptowalutom. Tytuł przepisów to „Ustawa o tokenach i dostawcach usług zaufanych technologii” (TVTG). Jest ona również znana jako Liechtenstein Blockchain Act. Ustawa weszła w życie na początku 2020 roku.

Zgodnie z powszechnym przekonaniem Liechtenstein uchodzi za kraj, który stworzył jedno z pierwszych regulowanych środowisk zajmujących się usługami związanymi z tokenami. Po wprowadzeniu przepisów w 2020 roku liczba podmiotów świadczących usługi związane z kryptowalutami wzrosła w Liechtensteinie ze względu na dobre warunki dla ich działalności.

lichtenstein pozwoli płacić podatki bitcoinami btcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.