Lichtenstein pozwoli płacić BTC za usługi rządowe | Wiadomości | CrypS.

Lichtenstein pozwoli płacić BTC za usługi rządowe

Mariusz Przepiórka
lichtenstein pozwoli płacić podatki bitcoinami btc

Księstwo Liechtensteinu zamierza umożliwić wykorzystanie podstawowej kryptowaluty BTC do płatności za usługi rządowe. Premier Liechtensteinu Daniel Risch złożył taką obietnicę w wywiadzie, który ukazał się w Handelsblatt. Polityk stwierdził w rozmowie z dziennikarzem, że zapewnienie opcji płatności obejmującej BTC już w najbliższym czasie zostanie wprowadzone w życie.


Premier nie przedstawił jednak żadnego konkretnego harmonogramu prac w tym kierunku. Zgodnie z obecnym harmonogramem działania księstwo prawdopodobnie będzie przyjmować depozyty dokonywane w BTC. Zgodnie ze słowami Rischa, następnie najpewniej natychmiast będzie wymieniać je na narodową walutę – franka szwajcarskiego. Risch oprócz funkcji premiera rządu jest również ministrem finansów księstwa.

Podejście stosowane przez Liechtenstein jest analogiczne do tego, które przyjęły szwajcarskie kantony takie jak Lugano czy Zug. W tych gminach mieszkańcy mogą używać BTC do płacenia za usługi rządowe.

Liechtenstein w kryptowalutowej awangardzie

Liechtenstein jest jednym z najmniejszych krajów na całym świecie, położonym w Europie między Austrią i Szwajcarią. Jeszcze w 2019 roku był uznawany za jedno z pierwszych państw, które przyjęło ustawodawstwo poświęcone technologii blockchain i kryptowalutom. Tytuł przepisów to „Ustawa o tokenach i dostawcach usług zaufanych technologii” (TVTG). Jest ona również znana jako Liechtenstein Blockchain Act. Ustawa weszła w życie na początku 2020 roku.

Zgodnie z powszechnym przekonaniem Liechtenstein uchodzi za kraj, który stworzył jedno z pierwszych regulowanych środowisk zajmujących się usługami związanymi z tokenami. Po wprowadzeniu przepisów w 2020 roku liczba podmiotów świadczących usługi związane z kryptowalutami wzrosła w Liechtensteinie ze względu na dobre warunki dla ich działalności.

lichtenstein pozwoli płacić podatki bitcoinami btcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.