Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.02.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.02.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 08.02.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 8 lutego 2024 r.


Spis treści:


Kurs bitcoina powyżej 45 000 USD

Cena króla cyfrowych aktywów znów świeci na zielono, ale pytanie na jak długo? Jeden z ekspertów wyjaśnia przyczyny tego skoku na wykresie cenowym największej z kryptowalut i zarazem ostrzega, że niebawem jednak może się ona cofnąć o kilka tys. dolarów. Jeden ze wskaźników dot. BTC wskazuje również na pewną sytuację, która ostatni raz miała miejsce 4 lata temu (nie chodzi o halving).

Czytaj więcej: Bitcoin znów powyżej 45 000 USD! Skąd te wzrosty?

Co z ceną Ethereum? Michael van de Poppe prognozuje w najbliższym czasie skok o 50%

Ether (ETH) wciąż pozostaje w tyle za innymi topowym projektami, jeśli chodzi o wzrosty na wykresie cenowym. Przyczyn tego stanu rzeczy można upatrywać w kilku czynnikach, aczkolwiek sytuacja niebawem może ulec diametralnej zmianie.

Czytaj więcej: Ethereum skoczy o 50% już niebawem? Ta aktualizacja ma w tym pomóc

MicroStrategy ogłasza się deweloperem bitcoina

Największy na świecie korporacyjny HODLer bitcoina opublikował swój raport podsumowujący zasoby finansowe na koniec IV kwartału 2023 roku. Jednak dowiadujemy się z niego o wiele więcej niż tylko to, ile BTC MicroStrategy posiadało na koniec roku. Firma w dokumencie przedstawiła argumentację przemawiającą za tym, dlaczego lepiej jest wspierać ją na giełdzie i jak jej działania odbijają się pozytywnie dla rozwoju ekosystemu bitcoina.

Czytaj więcej: MicroStrategy lepszą inwestycją niż ETF-y na BTC? „Jesteśmy pierwszą taką firmą na rynku”

Nekrologi firm Elona Muska i BTC

Jaki wspólny mianownik posiadają firmy związane z Elonem Muskiem oraz bitcoin? Jedno i drugie już setki razy było uśmiercane w mediach. Najbogatszy człowiek na świecie stwierdził, że „gdyby za każdym razem miał dostawać 1 dolara, gdy ta sytuacja się wydarza, zupełnie nie musiałby zbierać pieniędzy”.

Czytaj więcej: To zjawisko łączy bitcoina i Elona Muska. CEO Tesli komentuje je w ironiczny sposób

Bakkt ledwo się trzyma. Sytuacja firmy jest coraz gorsza

Firma, która miała zapewnić instytucjom bezpieczną furtkę na rynek bitcoina i była wspierana przez takich gigantów, jak Starbucks czy Amazon, dziś musi walczyć o przetrwanie. Jak przekazano, nie jest pewne czy obecny budżet pozwoli przedsiębiorstwu działać dalej za 12 miesięcy. Jest pomysł na uratowanie sytuacji, ale z drugiej strony nie wiadomo czy ma to sens…

Czytaj więcej: Kryptokryzys wciąż trwa? Kolejna firma zagrożona upadkiem

Kolejny bank w USA idzie na dno

Były dyrektor generalny BitMEX wskazał na pewną sytuację w USA, która wywoła ciąg przyczynowo skutkowy, którego następstwem będzie wybicie kursu BTC do szalenie wysokich poziomów. Wszystko wskazuje bowiem na to, że kryzys bankowy powraca, a przykładem tego ma być New York Community Bankcorp (NYCB), czyli instytucja, która wchłonęła zamknięty przed rokiem Signature Bank.

Czytaj więcej: Takie sytuacje doprowadzą kurs BTC do 1 mln USD – wskazuje Arthur Hayes

Kursy kryptowalut 08.02.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.