Bitcoin znów powyżej 45 000 USD! Skąd te wzrosty? | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin znów powyżej 45 000 USD! Skąd te wzrosty?

Karolina Kropopek

Największa z kryptowalut doznała ożywienia cenowego. Jej kurs wspiął się powyżej 45 tys. dol. Co napędza te wzrosty?


  • Bitcoin osiągnął dziś najwyższy poziom cenowy od ostatnich 4 tygodni. Zdaniem licznych ekspertów kryptowaluta może kontynuować wzrosty,
  • Inwestorzy powinni jednak zachować ostrożność, ponieważ BTC notuje najniższy poziom wypłat z giełd kryptowalut od wielu lat

Bitcoin wspina się powyżej 45 000 USD

Największa z kryptowalut jeszcze w środę (tj. 7 lutego br.) handlowała w pobliżu 42,7 tys. dol. W ciągu ostatniej doby jej kurs wzrósł jednak o ponad 5%, a obecnie wynosi około 45,3 tys. dol. za monetę.

wykres btc
Wykres BTC. Źródło: tradingview.com

Według Laurenta Kssisa (specjalisty ds. kryptowalut w CEC Capital) wzrost ten napędzany jest dźwignią, tj. otwartymi pozycjami na kontrakty BTC, które wzrosły o 982 miliony dolarów w niecałe 24 godziny. Cytowany ekspert dodał, że on sam pozostaje ostrożny, ponieważ czołowa kryptowaluta może przetestować poziom 40 tys. dol. w weekend.

Obok istotne są dane o wzroście wolumenu transakcji spot na scentralizowanych giełdach w styczniu br. Miało to związek z ożywieniem po wydaniu zielonego światła dla bitcoinowych ETF-ów przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Fundusze te mimo odnotowywanych odpływów wygenerowały wczoraj (tj. 7 lutego br.) łączny obrót przekraczający 1 mld dol. 

Społeczność BTC może również gromadzić tę kryptowalutę przed halvingiem. Wydarzenie to zmniejszy nagrodę, jaką dostają jej górnicy o połowę. W efekcie nowe bitcoiny będą trafiać na rynek wolniej. To w połączeniu z rosnącym popytem może doprowadzić do wytworzenia się szoku podażowego na BTC. 

Niedźwiedzi sygnał

Część inwestorów bitcoina zachowuje ostrożność. Niepewność wprowadzają m.in. dane wskazujące na to, iż ilość bitcoinów opuszczających CEX-y spadła do poziomu najniższego od 4 lat.

Zwykle posiadacze cyfrowych aktywów zabierają swoje kryptowaluty z giełd do zewnętrznych portfeli kryptograficznych, gdy nie planują ich sprzedaży w najbliższym czasie. W tym przypadku wysokie depozyty na scentralizowanych platformach handlowych mogą stanowić zły znak. 
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.