Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [07.12.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [07.12.2023]

Kursy kryptowalut 07.12.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 7 grudnia 2023 roku.


Spis treści:


Robinhood wchodzi z kryptowalutami do państw UE

Robinhood startuje dziś w krajach UE ze swoją usługą handlu kryptowalutami! Amerykańska firma prezentuje nową aplikację do tradingu cyfrowych monet, a dodatkowo ogłasza zachęcający program nagród wypłacanych w BTC.

Czytaj więcej: Zgarnij nagrody w BTC dzięki nowej apce Robinhooda dla klientów z UE!

Lazarus Group znów uderza

Wiedzieliście, że w ciągu ostatnich 6 lat Lazarus Group ukradło ponad 3 miliardy dolarów w kryptowalutach? Jak widać, nadal im mało, a przecież trzeba zasilać finansowo północnokoreański reżim Kimów, tak więc każdy z nas może przypadkiem stać się ofiarą tych hakerów. Zidentyfikowano ostatnio nowy SCAM od tej ekipy szalejący po Telegramie.

Czytaj więcej: Nowy SCAM na Telegramie od Lazarus. Z tą grupą nie ma żartów, więc uważajcie!

Sztuczna inteligencja zdominuje Facebooka?

Dowodzona przez Marka Zuckerberga Meta ogłasza wdrożenie aż 20 funkcji związanych ze sztuczną inteligencją do swoich aplikacji, czyli Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp. Przedsiębiorstwo coraz bardziej zaznacza swoją pozycję na rynku AI.

Czytaj więcej: Meta dodaje aż 20 nowych funkcji opartych na AI do swoich aplikacji!

Binance integruje nowe sieci ze swoim portfelem

Największa na świecie giełda kryptowalut w zeszłym miesiącu zaprezentowała swój autorski portfel Web3 na urządzenia mobilne. Teraz natomiast ogłoszono, że jego użytkownicy mogą już transferować swoje cyfrowe aktywa na kolejne sieci. Dodano bowiem opcje korzystania z blockchainów Bitcoina, Litecoina, Dogecoina, Bitcoin Cash oraz SEI.

ETF na bitcoina to już pewniak. Sugeruje Reuters

Jak twierdzi topowy serwis informacyjny, rozmowy między pracownikami amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), a podmiotami ubiegającymi się o zgodę na utworzenie funduszu giełdowego, który śledziłby cenę spot bitcoina, są już na ostatnim etapie. Ponoć obie strony prowadzą dyskusje w sprawach tego, jakby miał taki ETF funkcjonować pod kątem technicznym, co oznacza że udało się już przebrnąć przez najcięższe obiekcje ze strony regulatora.

Prezes JPMorgan znów dowalił do pieca w temacie bitcoina

Chociaż bank JPMorgan wysyła na wielu frontach jawne sygnały, że popiera adopcję technologii blockchain, a kryptowaluty nie są w sumie takie złe, to jego dyrektor generalny – Jamie Dimon – w dalszym ciągu pała szczerą niechęcią do bitcoina. Kolejny raz dał tego wyraz wczoraj podczas przesłuchania przed Senacką Komisją Bankową. Przedsiębiorca stwierdził, że gdyby to od niego zależało i miałby władzę na miarę rządu USA, to by “zamknął bitcoina”. Jego zdaniem kryptowaluty służą w dalszym ciągu jedynie do nielegalnych działań.

Google chciało być konkurencyjne dla OpenAI, ale coś nie wyszło

Dyrektorzy generalni firm Google oraz DeepMind ogłosili dziś premierę ich nowego produktu. Miała być to hiper zaawansowana wersja modelu Bard, która nazywa się Gemini i ponoć jest o wiele lepsza niż GPT-4 od OpenAI. Wskazywano na jej niesamowite umiejętności matematyczne oraz modalne przypominając przy okazji o dotychczasowych problemach konkurencji. Okazało się jednak, że były to mocno przesadzone przechwałki, bowiem nowych chatbot zawiera także od groma błędów.

Źródło: Cointelegraph

Kursy kryptowalut 07.12.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.