Meta dodaje aż 20 nowych funkcji opartych na AI do swoich aplikacji! | Wiadomości | CrypS.

Meta dodaje aż 20 nowych funkcji opartych na AI do swoich aplikacji!

Jacek Walewski
Mark Zuckrberg AI

Główne produkty spółki Meta, czyli Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp, będą teraz rozbudowane o nowe funkcje związane ze sztuczną inteligencją. O co dokładnie chodzi?


Meta stawia na AI

W poście na swoim blogu Meta przekazała, że stworzyła ponad 20 nowych funkcji opartych na sztucznej inteligencji. Dodaje je do swoich aplikacji.

O jakie konkretnie „nowe funkcje” chodzi?  O m.in. Imagine – generator obrazów, który wykorzystuje EMU (natywny model Meta’s Text to Image), aby ułatwić użytkownikom tworzenie szerokiej gamy obrazów. To coś podobnego do DALL-E 3 lub Stable Diffusion. Co ciekawe, pierwotnie program miał być częścią aplikacji do pisania wiadomości, ale ostatecznie twórcy chcą znaleźć dla niego szersze zastosowanie, by mieć odpowiedź na wspomniane powyżej programy AI.

Meta ma też zadbać o pewną przejrzystość w kwestii tego, kto lub co stworzyło daną grafikę. Stąd pojawi się „niewidzialny znak wodny”, który będzie umieszczany na obrazach generowanych za pomocą narzędzi sztucznej inteligencji.

To nie koniec. Marketplace Meta zapewni dostawcom i sprzedawcom możliwość wykorzystania generatywnej sztucznej inteligencji w celu poprawy komfortu użytkowania z aplikacji.

Chodzi m.in. o „zapewnienie ludziom na różnych rynkach anglojęzycznych możliwości korzystania z generowanych przez sztuczną inteligencję sugestii komentarzy do postów”.

Firma w przypadku twórców treści testuje więc opcję sugerowania odpowiedzi na posty i wiadomości. Ta funkcja ma na celu ułatwienie skuteczniejszej i szybszej komunikacji między twórcami a odbiorcami. Przypomina to trochę rozwinięcie idei słynnego, komórkowego słownika T9.

Meta przekazała ponadto, że jej model AI ma pamięć długoterminową, co czyni go jeszcze bardziej wydajnym i użytecznym, rozwiązując główny problem długich interakcji z asystentami AI, tj. utratą informacji w miarę częstszych interakcji użytkownika z nimi.

Platformy social mediów mają zostać też rozbudowane o AI, która będzie wyszukiwać obraźliwe lub ogólnie szkodliwe treści.

Sojusz AI

Niedawno dowiedzieliśmy się też, że Meta zawiązała z IBM i kilkudziesięcioma innymi podmiotami sojusz dot. rozwoju AI. W jego ramach będzie chodziło o:

  • opracowywanie i wdrażanie wzorców oraz standardów oceny, narzędzi i zasobów, które umożliwiają odpowiedzialny rozwój AI,
    odpowiedzialne rozwijanie ekosystemu otwartych modeli podstawowych,
  • wspieranie umiejętności AI i badania eksploracyjne,
  • opracowywanie treści edukacyjnych, by informować dyskurs publiczny i decydentów o korzyściach, ryzyku, rozwiązaniach precyzyjnych regulacjach dotyczących sztucznej inteligencji,
  • uruchamianie inicjatyw zachęcających do otwartego rozwoju sztucznej inteligencji w bezpieczny i korzystny sposób.
Mark Zuckrbergreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.