Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [07.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [07.11.2023]

Filip Dzięciołowski
Kurs kryptowaluty 07.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 7 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Cardano i Polkadot ze świetną inicjatywą dla młodych projektów

Dwóch gigantów ze rynku blockchaina połączyło siły celem wsparcia rozwoju ekosystemu Web3. Cardano skorzysta z pakietu narzędzi deweloperskich od Polkadot, by dzięki nowej inicjatywie – Partners Chains – udostępniać swoje rozwiązania dla nowych sieci.

Czytaj więcej: Cardano nawiązuje partnerstwo z Polkadot, by wspierać nowe blockchainy

Binance wspiera Bitcoin Ordinals

Tokeny BRC-20 wybijane na blockchainie Bitcoina wywołały w tym roku sporo zamieszania doprowadzając do silnego wybicia opłat transakcyjnych oraz zapchania się przepustowości sieci. Wszystko wskazuje na to, że możemy mieć powtórkę. Jedna z wymienionych sytuacji już się zdążyła powtórzyć.

Czytaj więcej: Sieć Bitcoina znowu się zapcha przez Ordinals? Ten czynnik wskazuje na powtórkę z maja

Vitalik Buterin posądzany o korupcję z udziałem komisarzy SEC

Były doradca prawny Ethereum ewidentnie ma żal do swoich kolegów, którzy stoją na czele tego projektu. Pytanie, czy to tylko kolejna drama ze strony człowieka, który próbuje wzbudzić rozgłos wokół swojej osoby czy może słynna teoria “ETHGate” znajdzie swoje rozwinięcie w postaci nowych faktów, które wyjdą na jaw?

Czytaj więcej: Vitalik Buterin współpracuje z rządem USA? Jego były współpracownik zapowiada ujawnienie dowodów

Nowa wersja ChatGPT. To ma być “turbo” dobra rzecz

Dowodzone przez Sama Altmana OpenAI zaprezentowało nową wersję ChatGPT. Nazywa się GPT-4 Turbo i ma być zdolna do czynności, które znacznie ułatwią prace wielu grupom zawodowym. Co więcej, narzędzie to ma być już na bieżąco z wydarzeniami z tego roku.

Czytaj więcej: OpenAI prezentuje GPT-4 Turbo. Sztuczna inteligencja ponoć jeszcze nigdy nie była tak potężna

Poprawność polityczna uderza w rynek kryptowalut

U Yuga Labs w ostatnim czasie afera za aferą. Konflikty z topowymi firmami z branży NFT, poważna wpadka związana z festiwalem w Hongkongu, a teraz sprawa z dyrektorem, którego posądzono o antysemityzm. To wszystko zaczyna być nieco dziwne.

Czytaj więcej: W Internecie nic nie ginie. Dyrektor Yuga Labs odchodzi po wypłynięciu rasistowskich tweetów sprzed lat

Binance organizuje konkurs na 11 listopada

W najbliższą sobotę obchodzimy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji topowa giełda kryptowalut, która posiada swój oddział w naszym kraju, organizuje konkurs dla traderów.

Czytaj więcej: Binance Poland organizuje konkurs z okazji Święta Niepodległości

Kraken chce stworzyć własny blockchain

Druga największa giełda kryptowalut w Stanach Zjednoczonych zamierza pójść śladem Coinbase i posiadać własną sieć warstwy 2. W związku z tym Kraken zamieścił ogłoszenie o pracę dla dewelopera, który pomoże firmie stworzyć podwaliny pod analogiczny blockchain, jak w przypadku Base.

Źródło: Coindesk 

Okazuje się, że SEC mocno nadszarpnęła budżet USA

Politycy z republikańskiej frakcji Stanów Zjednoczonych wnieśli wczoraj do Kongresu projekt ustawy, która skupia się na redukcji wydatków rządowych. Jednym ze wskazanych podmiotów, który ich zdaniem jest nadmiernie finansowany w stosunku do efektów jego pracy, jest Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), na czele której stoi Gary Gensler. Okazuje się, że “największy miłośnik kryptowalut” pobiera roczną pensję w wysokości 300 tys. dolarów. Teraz zaproponowano obniżenie jej do… 1 dolara.

 

Kurs kryptowaluty 07.11.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.