Cardano nawiązuje partnerstwo z Polkadot, by wspierać nowe blockchainy | Wiadomości | CrypS.

Cardano nawiązuje partnerstwo z Polkadot, by wspierać nowe blockchainy

Filip Dzięciołowski
Cardano Polkadot

Dwie czołowe sieci z rynku blockchaina łączą siły, by stworzyć nowe perspektywy dla projektów w sektorze Web3. Możemy mówić tutaj o zjawisku korelatywnym, bowiem zarówno Cardano, jak i Polkadot będą od siebie wzajemnie czerpać z dostępnych zasobów. 


Podczas kolejnej edycji wydarzenia poświęconego ekosystemowi Cardano, twórca tego blockchaina – Charles Hoskinson – zapowiedział powstanie rewolucyjnej architektury o nazwie Partner Chains. Rozwiązane to umożliwi deweloperom nowych blockchainów czerpanie z podstawowych funkcji sieci Cardano.

To nie koniec rewelacji z obozu tego projektu. By jak najbardziej wykorzystać możliwości tego framwork’a (szkieletu do budowy aplikacji) nawiązano partnerstwo z innym gigantem rynku blockchaina – Polkadot.

Cardano łączy siły z Polkadot

System Partner Chains będzie stanowił pomocną dłoń dla funkcjonowania nowych zdecentralizowanych sieci, które będą powstawały w ekosystemie Web3. By jeszcze lepiej realizować ten cel macierzysta spółka stojąca za Cardano, firma Input Output Global (IOG) nawiązała kooperację z Polkadot.

Projekt stworzony przez Gavina Wooda, który już wcześniej miał okazję współpracować z Hoskinsonem przy budowie Ethereum, udostępni sieci Cardano swój zestaw Software Development Kit (SDK) o nazwie Substrate.

Partners Chains zrewolucjonizują sposób uruchamiania i obsługi nowych blockchainów, łącząc ich modułową technologię ze sprawdzonym bezpieczeństwem, płynnością i niezawodnością Cardano. Dzięki temu rozwiązaniu Cardano staje się najlepszym miejscem rozliczeń i nie tylko

– czytamy na blogu Cardano.

Substrate to podstawowy zestaw narzędzi do budowania elementów struktury blockchaina stosowany przez deweloperów do tworzenia parachainów (niezależnie działających mniejszych sieci przynależnych do głównego łańcucha) składający się w sieć Polkadot.

Jak zapowiadano, pierwszym podmiotem stosującym to rozwiązanie czerpiące z nowo ogłoszonego partnerstwa będzie łańcuch boczny od Cardano o nazwie Midnight. Jego podstawowymi funkcjonalnościami jest ochrona wrażliwych danych handlowych oraz osobowych.

Informacja o kooperacji Cardano i Polkadot tworzy nie tylko nowe perspektywy dla każdego z tych projektów, ale stanowi również przykład wspólnych działań, z których można wyciągać jeszcze większe i praktyczne efekty. Miejmy nadzieję, że pokłosiem tego partnerstwa będzie stworzenie wielu perspektyw na powstawanie innowacyjnych rozwiązań w branży blockchaina.

Cardano Polkadotreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.