Vitalik Buterin współpracuje z rządem USA? Jego były współpracownik zapowiada ujawnienie dowodów | Wiadomości | CrypS.

Vitalik Buterin współpracuje z rządem USA? Jego były współpracownik zapowiada ujawnienie dowodów

Vitalik Buterin

Steven Nerayoff będący prawnikiem oraz byłym doradcą Ethereum uderzył w dwóch założycieli tego projektu kryptowalutowego – Vitalika Buterina i Josepha Lubina.


Zdaniem wspomnianego mężczyzny zakres oszustw, jakich dopuszczono się w ekosystemie drugiej co do wielkości wirtualnej waluty przekracza skalę skandalu związanego z upadłą giełdą wirtualnych walut FTX, która nielegalnie wykorzystywała środki swoich klientów na własny użytek.

Ostre oskarżenia wymierzone w Buterina i Lubina

Były doradca Ethereum nie ma dobrego zdania zarówno o tym projekcie, jak i jego założycielach. Steven Nerayoff wysnuł niedawno poważne oskarżenia skierowane w ich stronę. Mężczyzna ten podzielił się nimi publicznie za pomocą platformy X (dawnego Twittera).

W poście napisanym przez wspomnianego prawnika można przeczytać, że ETH jest oszustwem tysiąc razy większym niż przedsiębiorstwo prowadzone przez skazanego niedawno Sama Bankmana-Frieda (SBF-a).

Joe Lubin i Vitalik Buterin występowali na froncie ze skorumpowanymi urzędnikami na najwyższych szczeblach agencji federalnych, takimi jak Clayton, Gensler i wielu innych.

– głosi Steven Nerayoff.

Komentarz ten jest częścią szerzej zakrojonej kampanii, w której to twierdzi on, że ma dowody wskazujące na udział obu wymienionych wyżej założycieli Ethereum w znaczących oszustwach i może je ujawnić.

Steven Nerayoffa sugeruje, że korupcja w drugim co do wielkości projekcie kryptowalutowym jest bardz0 głęboka, co pozwala tej platformie mieć nieuczciwą przewagę nad konkurencją w przestrzeni kryptowalutowej.

Kilka miesięcy temu temat możliwości przekupienia urzędników z amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poruszył Charles Hoskinson z Cardano. Nie wyklucza on takich zakulisowych transakcji we wczesnych fazach rozwoju projektu Ethereum. 

Wcześniejsze ataki

Należy przypomnieć, iż cytowany były doradca ETH od kilku miesięcy straszy tym, że ujawni szokujące fakty na temat tego projektu. Wygląda na to, że w dalszym ciągu gromadzi on rzekome dowody, które według jego zapewnień mogą zostać udostępnione w ciągu najbliższych tygodni.

To zwykli bandyci. Gang mniej wyrafinowany i pryncypialny niż mafia.

– stwierdził Steven Nerayoff opisując Vitalika Buterina i Josepha Lubina.

We wrześniu br. prawnik ten oskarżył współzałożyciela Ethereum i jego ojca – Dmitrija Buterina – o wspólne wysiłki mające na celu zrujnowanie jego reputacji. Ogłosił on bowiem, iż rosyjsko-kanadyjski programista fałszywie zarzucił mu popełnienie ogromnej ilości oszustw. Idąc dalej, Steven Nerayoff zaznaczył, że to próba odwrócenia od siebie uwagi.

Co więcej, wspomniany prawnik uznał także, iż sam odegrał ważną rolę w tworzeniu ekosystemu Ethereum. Oskarżył przy tym Vitalika Buterina i Josepha Lubina o wykorzystywanie jego wkładu dla osobistych korzyści.

Ekosystem Ethereum nie istniałby, gdyby nie moje wynalazki…

– zaznaczył Steven Nerayoff.

Ignorancja ze strony założycieli ETH

Były doradca Ethereum próbuje również udowodnić, że ma rację tym, iż zarówno Vitalik Buterin jak i Joseph Lubin nie odpowiedzieli na jego oskarżenia. Prawnik ten uznaje to więc za przyznanie się do winy.

Vitalik Buterinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.