Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [07.09.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [07.09.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 07.09.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 7 września 2023 roku.


Spis treści:


Wartość godziwa kryptowalut w USA zacznie być akceptowana w bilansach firm

Nowa legislacja w Stanach Zjednoczonych może przynieść znaczące korzyści dla rynku kryptowalut. Nowelizacja przepisów dot. rachunkowości z uwzględnianiem zysków bądź strat dot. cyfrowych aktywów może zachęcić kolejne instytucje do inwestowania w bitcoina, co potencjalnie może zwiększyć jego adopcję na większą skalę. Wielu ekspertów z tej branży dosyć pozytywnie ocenia te zmiany.

Czytaj więcej: Nowe prawo w USA zachęci kolejne instytucje do wejścia na rynek bitcoina

Prywatne tokeny niemile widziane w Belgii

Giełda kryptowalut Binance poinformowała, że ogranicza dostęp do tokenów zapewniających prywatność w kolejnym europejskim państwie. Jest to już piąty kraj, w którym ze względu na nowe przepisy związane z wchodzącą w życie ustawą MiCA, ograniczono dostęp do tego segmentu kryptowalut.

Czytaj więcej: Prywatne kryptowaluty znikają z następnego państwa w Europie

Dzięki Shitcoins Club kupisz stablecoiny na stacji benzynowej

Popularna sieć bitomatów – Shitcoins Club – nawiązała współpracę z kilkoma stacjami paliw oraz galeriami handlowymi, wprowadzając tam możliwość korzystania z USDC. To kolejny krok w kierunku szerokiej adopcji kryptowalut w Polsce.

Czytaj więcej: Bitomaty Shitcoins.club wprowadzają USDC na stacje paliw i do galerii

Amerykański fiskus chce wkroczyć na giełdy kryptowalut

Amerykańska agencja skarbowa zamierza zdobyć więcej informacji na temat działalności giełd do handlu cyfrowymi aktywami. Jest to część szerszego planu regulacyjnego dotyczącego nałożenia bardziej restrykcyjnych przepisów i środków kontroli dot. sektora kryptowalut w USA.

Czytaj więcej: Skarbówka USA chce wiedzieć wszystko o giełdach kryptowalut

Google ogranicza wykorzystanie AI w kampaniach wyborczych

Gigant technologiczny zdecydował się na wprowadzenie ograniczeń dotyczących wykorzystania sztucznej inteligencji w materiałach wyborczych. Decyzja ta może mieć wpływ na przyszłe kampanie polityczne na całym świecie. Podmioty tworzące treści multimedialne z wykorzystanie elementów AI będą zobowiązane zamieścić informacje na ten temat w widocznym dla odbiorców miejscu.

Czytaj więcej: Google stopuje polityków w kwestii wykorzystania AI w spotach wyborczych

Wieloryb ETH okradziony na 24 miliony USD

Jeden z większych posiadaczy kryptowalut padł ofiarą skomplikowanego ataku phishingowego, tracąc w jego wyniku 24 miliony dolarów. Przypadek ten podkreśla znaczenie zabezpieczeń dla inwestorów w cyfrowe aktywa. Jak informuje serwis Peckshield, poszkodowany wieloryb stracił wszystkie cyfrowe aktywa, jakie znajdowały się na danym adresie. Były to tokeny Lido Staked ETH (stETH) oraz Rocket Pool ETH (rETH). Po przeprowadzonym ataku zostały przesłane na zdecentralizowaną giełdę i wymienione na ether (ETH) oraz stablecoina DAI.

Czas na wyścig o spotowe ETF-y na ETH

Dwie firmy inwestycyjne złożyły już pierwsze wnioski do SEC w sprawie wprowadzenia ETF-ów bazujących na cenie spot etheru. Mowa tu o ARK Invest oraz 21Shares, czyli podmiotach oczekujących równolegle na decyzję tego organu nadzorczego w sprawie ich wniosków o spotowy ETF na cenę bitcoina.

Aktywa byłego CEO Celsiusa zostały zamrożone przez sąd

Sąd zdecydował o zamrożeniu aktywów Alexa Mashinsky’ego, byłego dyrektora generalnego firmy Celsius Network, w związku z trwającym postępowaniem sądowym prowadzonym przez Departament Sprawiedliwości USA. Na przedsiębiorcy ciążą poważne zarzuty dot. manipulacji ceną tokena platformy pożyczkowej, celowe prowadzanie w błąd inwestorów oraz ukrywanie jej faktycznego stanu finansowego.

Źródło: Coindesk

Kursy kryptowalut 07.09.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.