Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [07.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [07.08.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 07.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 7 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


Kurs XRP spada. Znamy przyczyny

Po ponad trzech tygodniach od ogłoszenia przez sędzię Analisę Torres werdyktu, który dał firmie Ripple historyczne zwycięstwo nad SEC, sytuacja tokena XRP wcale nie jest nazbyt kolorowa. Kryptowalucie nie udało się przebić oczekiwanych poziomów cenowych, a co więcej, ostatnio stale doświadcza korekty dolnej. Co składa się na ten stan rzeczy i co można z nim zrobić? Wyjaśnia znany analityk.

Czytaj więcej: XRP powtarza znany schemat. Topowy analityk komentuje spadki tokena Ripple

Huobi pójdzie na dno?

Wokół popularnej giełdy kryptowalut zaczynają zbierać się ciemne chmury. Liczne doniesienia dotyczące zatrzymań dyrektorów firmy ze strony chińskiej policji oraz problemów z płynnością na platformie mocno wystrzały wielu inwestorów. Chociaż jej Huobi stara się zapewnić opinię publiczną, że wszystko jest pod kontrolą, to w ciągu weekendu całkowita wartość zablokowana na platformie spadła z poziomu 3 miliardów do niespełna 2,5 miliarda dolarów.

Czytaj więcej: Kolejna giełda zagrożona niewypłacalnością. Klienci rzucili się do ucieczki

Nowe ATH BTC przed Halvingiem? Zakład o milion satsów

Jeden z najbardziej zasłużonych kryptografów w branży blockchaina – Adam Back – bardzo byczo nastawia się wobec najbliższej przyszłości bitcoina. Jego zdaniem pierwsza kryptowaluta osiągnie swój nowy rekord cenowy jeszcze przed kolejnym Halvingiem. Z tym, że do tego wydarzenia zostało mniej niż 9 miesięcy. CEO Blockstream twierdzi jednak, że to wystarczy, by kurs BTC przebił poziom 100 tys. dolarów. Założył się nawet o to z innym entuzjastą kryptowalut.

Czytaj więcej: Bitcoin z nowym ATH za niecałe 8 miesięcy. Adam Back przyjmuje zakład o cenę kryptowaluty

MakerDAO zakazuje VPN przy swojej nowej usłudze

Niedawno projekt będący już legendą w świecie zdecentralizowanych finansów uruchomił swoją nową opcję kryptowalutowych pożyczek. Spark Protocol posiada jednak pewne ograniczenie, które zdecydowanie nie spodobało się społeczności DeFi. Chodzi o zakaz stosowania VPN, czyli systemu maskowania swojej lokalizacji, z której się łączymy z daną platformą. Jest to znaczny cios dla osób, które ceną sobie swoją prywatność, a ta, jak wiadomo, jest fundamentem tego sektora.

Czytaj więcej: MakerDAO zalicza poważną wpadkę. Zysk ponad prywatność

Te tokeny SEC uważa za papiery wartościowe

Na platformie CoinGecko pojawiło się nowe zestawienie. Składa się one z wszystkich popularnych cyfrowych aktywów, które zostały dotychczas wymienione w pozwach SEC jako papiery wartościowe. Co ciekawe, na tej liście nie pojawiły się dwa altcoiny, które znajdują się w pierwszej dziesiątce największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Czytaj więcej: Oto kryptowaluty uznane przez SEC za papiery wartościowe. Dwa topowe altcoiny poza listą

PayPal wypuszcza własnego stablecoina

Popyt na kryptoaktywa posiadające sztywne powiązanie cenowe z walutami fiducjarnymi robi się coraz większy. Na tę potrzebę postanowił odpowiedzieć gigant rynku płatności – PayPal. Firma poinformowała dziś, że na rynku pojawi się ich stablecoin – PayPal USD (PYUSD). Dosyć zaskakujące jest to, kto stoi za mintem tych tokenów. Jest to bowiem podmiot, który niedawno został zaatakowany przez SEC, w wyniku czego zerwał współpracę z giełdą Binance.

Źródło: Paxos.com

ChatBTC – nowe narzędzie AI dla fanów bitcoina

Firma Chaincode Labs przed weekendem wypuściła na rynek swojego chatbota działającego w oparciu o sztuczną inteligencję. Wyróżnia go przede wszystkim to, że jego zdolność pozyskiwania informacji jest skoncentrowana przede wszystkim na ekosystemie pierwszej kryptowalut. ChatBTC został ponoć przeszkolony przez „wysokiej jakości źródła” odnośnie wszelkich kwestii technicznych. Jak twierdzą jego twórcy, w przeciwieństwie do popularnego ChatGPT, to narzędzie jest mniej narażone na udzielanie błędnych odpowiedzi lub uleganie problemowi „halucynacji”. Nie pozostaje nic innego, jak poczekać na rezultaty i opinie społeczności.

Źródło: Coindesk

Tether stworzył oprogramowanie ułatwiające pracę górników BTC

Firma Tether od kilku miesięcy działa aktywnie na rynku bitcoina, na którym zaangażowała się w jego wydobycie. Teraz deweloperzy największego na świecie emintenta stablecoinów opracowali specjalne centra danych, które mają ułatwić górnikom zarządzanie ich maszynami do miningu. Innowacyjny projekt biblioteki JavaScript ma służyć zarówno do wydawania poleceń i sygnałów dla takich sprzętów, jak WhatsMiner, AvalonMiner oraz Antminer.

Źródło: Crypto Intelligence

Za 5 miesięcy w USA wejdzie kontrowersyjne prawo dot. handlu kryptowalutami

W miarę zarysowywania się coraz wyraźniejszego krajobrazu regulacyjnego dot. sektora blockchaina i cyfrowych aktywów, zanika fundamentalna wartość, jaką jest prywatność inwestorów. Z dniem 1 stycznia 2024 roku w Stanach Zjednoczonych w życie wejdzie ustawa, która nakazuje podmiotom pośredniczącym w transferze kryptowalut, by te zbierały dane osobowe inwestorów. Pod pretekstem wyłapywania uchyleń od podatków, rząd USA chce mieć coraz większą kontrolę nad przepływem tej klasy aktywów.

Źródło: Bitcoinist

Kursy kryptowalut 07.08.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.