Bitcoin z nowym ATH za niecałe 8 miesięcy. Adam Back przyjmuje zakład o cenę kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin z nowym ATH za niecałe 8 miesięcy. Adam Back przyjmuje zakład o cenę kryptowaluty

bitcoin-btc-kryptowaluty Bitcoin [BTC]

Budzisz się codziennie rano (albo nawet w nocy) i patrzysz na kurs bitcoina? W kółko zastanawiasz się, kiedy kryptowaluta zdrożeje do 1 mln USD? Adam Back, może nawet fan bitcoina numer jeden na tej półkuli, jest zdania, że cena osiągnie poziom 100 000 USD jeszcze przed zbliżającym się Halvingiem. Chyba wie, o czym mówi, bo założył się ze sceptykami o milion satoshich.


Adam Back prognozuje kurs bitcoina

Back napisał o swojej prognozie w czasie “twitterowej” (teraz już “iksowej”) korespondencji z użytkownikiem @Vikingobbitcoin. Miłośnik kryptografii i kryptowalut (ten pierwszy) przewiduje, że cena BTC przekroczy poziom 100 000 USD. To wiemy chyba wszyscy. Podał jednak intrygującą datę graniczną. Bitcoin może zdrożeć do takiej kwoty do 31 marca 2024 r., czyli tuż przed Halvingiem, jaki ma mieć miejsce w kwietniu. Z kolei drugi fan BTC (czyli @Vikingobbitcoin) napisał, że nowe ATH będzie realne, ale dopiero w 2025 r.

Obaj panowie postanowili założyć się o milion satoshich (teraz to około 290 USD) o to, który z nich ma rację.

Skąd jednak bierze się optymizm Backa? Jego zdaniem kurs będzie rósł chyba nie tylko w wyniku oczekiwania na Halving. Możliwe, że zakłada też inny pozytywny scenariusz. Możliwe, że SEC zatwierdzi wniosek BlackRock dot. stworzenia bitcoinowego ETF-u. Powstanie takiego funduszu może mocno napędzić wzrosty. Wtedy, faktycznie, cena 100 000 USD za 1 BTC może być realna.

Wszystko powyższe brzmi pięknie i racjonalnie. Problem w tym, że Back niekoniecznie jest mistrzem obstawiania zakładów. Np. w sierpniu 2021 r., podczas wywiadu z Anthonym Pompliano, rozmarzył się i powiedział, że już widzi, jak kurs bitcoina gwałtownie rośnie do 100 000 USD. Jak wiemy, nie miał racji. Bitcoinowa rakieta zatrzymała się parę miesięcy później przy granicy ok. 70 000 USD. Potem spektakularnie zanurkowała.

Nic to jednak! W 2022 r. Back stwierdził, że BTC osiągnie jego wymarzone 100 000 USD. Deadline: koniec 2022 r. Ponownie: kompromitująca porażka. Cena spadła poniżej 17 000 USD i dopiero dziś znajduje się ok. 30 000 USD. To jednak wciąż mniej niż 100 000 USD.

Nie on jeden lubi prognozować kurs BTC

Nie tylko jednak Back gra w tę grę. Na początku tego roku przedsiębiorca Balaji Srinivasan poszedł o parę kroków dalej (a właściwie przebiegł maraton) i stwierdził, że bitcoin zdrożeje do jednego miliona dolarów. I to w ciągu 90 dni. Nie trzeba chyba dodawać, że nie miał racji…

bitcoin-btc-kryptowaluty



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.