XRP powtarza znany schemat. Topowy analityk komentuje spadki tokena Ripple | Wiadomości | CrypS.

XRP powtarza znany schemat. Topowy analityk komentuje spadki tokena Ripple

ripple-xrp-kryptowaluty

W zeszłym miesiącu kurs XRP mocno wzrósł, drożejąc o około 80% po zwycięstwie w sądzie Ripple z SEC. Potem jednak nastąpiła korekta w dół. Co wkrótce wydarzy się na rynku tej kryptowaluty?


Kurs XRP

Analityk rynku kryptowalut, Michaël van de Poppe, zainteresował się kursem tokena od firmy Ripple. Wymienił dwa czynniki, które napędziły niedawny spadek XRP. Jego zdaniem wielu inwestorów zobaczyło w lipcowym skoku ceny „szansę na wydostanie się” z tej części rynku cyfrowych aktywów. Mogły być to osoby, które HODLowały XRP przez około półtora roku. Innymi słowy, HODLerzy XRP mieli dosyć i zaczęli wyprzedaż. Trudno im się dziwić, bowiem choć Ripple wygrało sprawę z SEC, wyrok ten budzi kontrowersje i będzie przez Komisję kwestionowany. Możliwe więc, że przed emitentem XRP jeszcze miesiące zmagań z urzędnikami.

Z tym ostatnim wiąże się to, że, jak wskazuje analityk, „kupujący nie wkraczają [a rynek XRP] z powodu braku zaufania”. Jak wspomnieliśmy, choć sędzia, która prowadziła sprawę, uznała, że XRP nie jest papierem wartościowym, gdy jest obiektem obrotu na wolnym rynku (na giełdach kryptowalut), tak coraz częściej pojawiają się głosy sugerujące, że ten precedensowy wyrok może jeszcze zostać zmieniony w wyniku odwołania się SEC.

Spadek ceny stwarza okazję do zakupu

Van the Poppe jest chyba jednak optymistą. W jego oczach trwająca korekta to „oczywisty punkt wejścia”, czyli okazja zakupowa.

Dziś 1 XRP kosztuje 0,61 USD. W skali 7 dni oznacza to aż 12-procentową korektę. Od wczoraj cena spadła o 2,44%.

Jak na tym tle wypadają inne czołowe kryptowaluty? Bitcoin kosztuje nieco ponad 29 000 USD. BTC wpadło właściwie w konsolidację. Na wykresie nie wydać dużych wahań – ani w skali doby, ani tygodnia.

Z kolei ether kosztuje zaś 1831 USD. W ciągu 7 dni cena spadła o 2%, ale od wczoraj niemal nie drgnęła.

Powyższe znudzenie rynku widać na poziomie nastrojów. Indeks strachu i chciwości BTC wynosi 49, czyli neutralne nastawienie inwestorów do głównej kryptowaluty.

Powyższy tekst nie jest poradą inwestycyjną!

ripple-xrp-kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.