Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [07.06.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [07.06.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 07.06.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 7 czerwca 2023 roku


Spis treści:


Podsumowujemy dotychczasowe działania SEC vs. Binance/Coinbase

Nie oszukujmy się. Ostatnie 3 dni w kryptowalutowych mediach zdominowały doniesienia dotyczące pozwów ze strony Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) kierowanych do giełd Coinbase i Binance. Wokół obu spraw krąży wiele informacji, komunikaty od każdej ze stron, kolejne groźby Gary’ego Genslera, można się pogubić. Dlatego więc zebraliśmy to wszystko w jedno miejsce, byście byli na bieżąco.

Czytaj więcej: Konflikt między SEC a Binance i Coinbase. Podsumowanie najnowszych informacji

Jack Dorsey wkurzył społeczność kryptowalut

Współtwórca Twittera, a obecnie dyrektor generalny firmy Block (dawniej Square), wywołał burzliwą dyskusję w społeczności kryptowalut. Jack Dorsey stwierdził, że Ethereum jest papierem wartościowym, co mocno podzieliło jego obserwatorów. Starł się między innymi w komentarzach z deweloperem, którzy stworzył Bitcoin Ordinals.

Czytaj więcej: Jack Dorsey wypowiedział się na temat Ethereum. Jego słowa wywołały spore kontrowersje

Black Mirror i sztuczna inteligencja. Hit czy kit?

Twórca popularnego serialu, który wywołuje skrajnie różne emocje wśród widzów, przetestował ostatnio ChatGPT do napisania kolejnego odcinka. Charlie Brooker jednak miał dosyć mieszanie uczucia po zapoznaniu się z rezultatami tego doświadczenia. Podzielił się jednak ciekawymi spostrzeżeniami.

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja napisze scenariusz do odcinka Black Mirror?

Nowy CTO Krakena. Kim jest i jakie ma pomysły?

Topowa amerykańska giełda kryptowalut – Kraken – zatrudniła nową osobę na stanowisko dyrektora ds. technologii. Jest nim
Vishnu Patankara, którego CV jest naprawdę imponujące. Nowy CTO firmy uważanie przygląda się nowym trendom, w tym oczywiście sztucznej inteligencji. Jak jego zdaniem będzie wyglądała korelacja AI z sektorem kryptowalut?

Czytaj więcej: Kraken bada użycie AI na rynku kryptowalut

Fork Optimism za nami. Jak zareagował kurs OP?

Wczoraj, tj. 6 czerwca Optimism, czyli rozwiązanie skalujące drugą warstwę Ethereum, przeszło aktualizację. Cały proces odbył się bez większych trudności, a nowe funkcje znacznie poprawiają działanie tego łańcucha. Niektóre opcje mogą również zaważyć o tym, czy sieć zacznie przeganiać swoich konkurentów.

Czytaj więcej: Aktualizacja „Bedrock” zakończona sukcesem. Co zmienia w sieci Optimism?

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o BNB Chain

W dniu 11 czerwca sieć BNB Chain przejdzie ważną aktualizację, która wprowadzi znaczące rozwiązania dla jej działania. Chwilę przed tym wydarzeniem prezentujemy Was szczegółowy opis tego blockchaina, genezę jego powstania oraz przydatne informacje, jak z niego korzystać. Nikt nie prosił, a każdy potrzebował.

Czytaj więcej: Co to jest BNB Chain? (BNB, BSC, Beacon Chain). Pełna charakterystyka

Do Kwon szantażuje polityka Czarnogóry. Jakiego asa wyjął z rękawa?

Były dyrektor generalny Terraform Labs, który po pół roku ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości i stałym przemieszczaniu się, w końcu wpadł w Czarnogórze. Jest on obecnie zdany na decyzję tamtejszego sędziego, co będzie z nim dalej. O jego ekstradycję ubiegają się Stany Zjednoczone oraz Korea Południowa (z której pochodzi). W międzyczasie Do Kwon napisał list do premiera Czarnogóry. Okazuje się, że Koreańczyk ma spore powiązania z pewnym politykiem, który startuje w tegorocznych wyborach na stanowisko prezesa rządu.

Źródło: Do Kwon szantażuje polityka z Czarnogóry. Jakiego asa z rękawa wyjął?

Robinhood rozważa delisting kryptowalut. Boją się SEC?

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do handlu akcjami, ale i także cyfrowymi aktywami, mocno wzięła pod uwagę ostatnie doniesienia w związku z atakami SEC na giełdy kryptowalut. Chociaż tak naprawdę firma posiada wszystkie potrzebne zezwolenia (w tym na handel papierami wartościowymi), to obawia się, że amerykański regulator może mieć w pewnym momencie problem o to, że Robinhood oferuje handel kryptoaktywami. W związku z tym jej dyrektor ds. prawnych zwrócił się do Kongresu USA, by przedstawić stanowisko wobec przyszłości kryptowalut w ofercie platformy.

Źródło: BNNBloomberg

Cathie Wood dokupuje akcje Coinbase

Dyrektorka generalna Ark Invest – Cathie Wood – dodała do portfela kolejny pakiet akcji Coinbase (COIN). Te w wyniku pozwu od SEC spadły w tym tygodniu o ponad 10%, tak więc najpopularniejsza inwestorka w świecie kryptowalut ruszyła na zakupy. W obrót poszło kilkadziesiąt milionów dolarów.

Źródło: CoinJournal

Kursy kryptowalut 07.06.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.