Do Kwon szantażuje polityka z Czarnogóry. Jakiego asa z rękawa wyjął? | Wiadomości | CrypS.

Do Kwon szantażuje polityka z Czarnogóry. Jakiego asa z rękawa wyjął?

do-kwon

Założyciel upadłego kryptowalutowego projektu Terra ujawnił pewne fakty dot.  jednego z urzędników kraju, w którym Kwon obecnie przebywa. Polityk ten jest liderem czarnogórskiej partii politycznej.


Południowokoreański biznesmen stojący za ekosystemem Terra, który runął w 2022 r., w obliczu bessy na rynku kryptowalut, wysłał odręcznie napisany list do osób posadzonych na wysokich stanowiskach w Czarnogórze. Opisał on w nim swoje powiązania z jednym z polityków należących do partii Europe Now

Do Kwon ujawnia zaskakujące fakty

Zhańbiony przedsiębiorca kryptowalutowy oraz były uciekinier twierdzi, że finansował czarnogórską partię polityczną. Ta z kolei szykuje się do możliwości stania na czele nowego rządu, który ma zostać wybrany w obecnym miesiącu. Do Kwon napisał odręcznie list, a następnie skierował go do trzech ważnych osób. 

Wśród odbiorców korespondencji od Do Kwona znalazł się premier Czarnogóry – Dritan Abazović, minister sprawiedliwości – Marko Kovacević oraz specjalna prokuratura państwowa. Zgodnie z doniesieniami od urzędników zaznajomionych ze sprawą, przebywający w więzieniu przedsiębiorca twierdzi, iż zna osobiście lidera partii Europe Now – Milojko Spajića.

Do Kwon podobno przekazał informacje o tym, że spotkał się z wyżej wspomnianym politykiem kilka razy w Belgradzie. Co ciekawe, podczas swojej kadencji Milojko Spajić rzeczywiście promował przyjęcie blockchaina w Czarnogórze. Podobno urzędnik ten naciskał, aby kraj ten stał się centrum dla tej technologii. Warto przypomnieć, iż w kwietniu 2022 r. współzałożyciel projektu Ethereum  – Vitalik Buterin – otrzymał z jego rąk obywatelstwo Czarnogóry. 

Podobno ustępujący ze stanowiska premier, który został adresatem listu, wezwał krajową prokuraturę do “zbadania” roszczeń przedstawionych przez Do Kwona. 

Szczegóły dot. zatrzymania założyciela Terry

Południowokoreański biznesmen został zatrzymany ze sfałszowanymi dokumentami przy próbie wejścia na pokład samolotu na lotnisku w Czarnogórze. Do zdarzenia tego doszło w marcu 2023 r. 

Od tamtej pory Do Kwon przebywa w czarnogórskim więzieniu. Próbował on opuścić areszt za kaucją, jednak bezskutecznie. Wniosek o jego ekstradycję złożyły zarówno władze z Korei Południowej, jak i Stanów Zjednoczonych.

Kontakt Milojko Spajića z Do Kwonem lub jakiekolwiek inne powiązania mogą oznaczać dla tego polityka kłopoty. Premier Czarnogóry wyraźnie podkreślił, iż państwo to nie może stać się “wylęgarnią” globalnych oszustów używających technologii blockchain. Z doniesień wynika, że Do Kwon mógł sfinansować zeszłoroczną kampanię partii Europe Now oraz wybory prezydenckie, które odbyły się w kwietniu. 

Lider kolacji Dla Przyszłości Czarnogóry – Milan Knežević stwierdził, że prokuratura powinna poinformować opinię publiczną o rzekomym liście. Z kolei sam Milojko Spajić zaprzeczył jakimkolwiek powiązaniom. Stwierdził, iż Do Kwon oszukał miliony ludzi, w tym jego przyjaciół i firmę, dla której pracował, kiedy zainwestowali w ten projekt środki na początku 2018 roku. 

do-kwonreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.